اخبار فناوری

سقوط ۸۰ درصدی سود سامسونگ

پیش‌بینی می‌شود سود سامسونگ در سه ماهه سوم امسال به دلیل ادامه رکود بازار تراشه، ۸۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش پیدا کرده باشد.

نبض فناوری

به گزارش «نبض فناوری»سامسونگ که بزرگترین تولیدکننده تراشه حافظه در جهان است، نتایج مالی مقدماتی سه ماهه سوم خود را در روز چهارشنبه منتشر می‌کند. تحلیلگران در نظرسنجی شرکت LSEG، برآورد کردند که سود عملیاتی سامسونگ در سه ماهه ژوئیه تا سپتامبر، احتمالا به ۲.۱ تریلیون وون (۱.۵۶ میلیارد دلار) رسیده که در مقایسه با ۱۰.۸۵ تریلیون وون سود سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲، کاهش چشمگیری پیدا کرده است.

این افت شدید سود، به دلیل عملکرد واحد تراشه است که معمولا بزرگترین منبع درآمد سامسونگ بوده است. احتمالا این واحد بین سه تا چهار تریلیون وون ضرر کرده است.

به گفته تحلیلگران، کاهش تولید تراشه توسط سامسونگ، به اقتصاد ابعاد لطمه زده و هزینه‌های تولید تراشه را بالا برده است.

پس از اعلام کاهش تولید در آوریل، تحلیلگران اظهار کردند: سامسونگ تولیدش را به میزان بیشتری در سه ماهه سوم کاهش داد تا موجودی تراشه را کمتر کرده و اشباع بازار را که باعث شدیدترین رکود صنعت در چند دهه گذشته بوده است، پشت سر بگذارد.

شرکت میکرون تکنولوژی هم ماه گذشته، ضرر سه ماهه را پیش بینی کرده بود که نگرانی نسبت به روند احیای کند در بازارهای نهایی این تراشه ساز مانند دیتاسنترها را برانگیخته بود.

سازندگان تلفن هوشمند و رایانه شخصی، از خرید تراشه‌های حافظه جدید، خودداری کرده و  به دلیل نگرانی از رکود اقتصادی، ماه‌هاست از موجودی خود استفاده می‌کنند. موجودی آنها اکنون به حدی کاهش پیدا کرده که احتمالا باعث می‌شود تقاضای آنها برای خرید در اوایل سال ۲۰۲۴، بهبود پیدا کند.

بر اساس گزارش رویترز، تحلیلگران پیش بینی کردند کسب و کار تلفن همراه سامسونگ احتمالا سه تریلیون وون سود عملیاتی در سه ماهه سوم داشته است.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا