اخبار ورزشی

گرندپری خاورمیانه زیر سؤال رفت/ رانندگان فرمول یک در قطر شکنجه می‌شوند!

خبر ورزشی

رانندگان فرمول از گرمای شدید قطر انتقاد کرده و آن را خطرناک و غیر قابل قبول توصیف کردند. آنها مجبور بودند در دمای سرگیجه‌آور ۵۰ درجه سانتیگراد (۱۲۲ فارنهایت) در خودروی خود مسابقه بدهند.

استبان اوکن گفت که به دلیل گرمای شدید داخل کلاه خود استفراغ کرد. لنس استرول گفت که در خطر از دست دادن هوشیاری بوده است. الکس آلبون به دلیل گرمازدگی مجبور به مراجعه به مرکز پزشکی شد. لوگان سرجنت در حالی که از کم‌آبی بدنش رنج می‌برد و اوایل هفته به آنفولانزا مبتلا شده بود، مجبور به کناره‌گیری شد. استرول و آلبون هر دو بعد از مسابقه نیاز به کمک داشتند.

جورج راسل گفت که او هم نزدیک بود هوشیاری خود را از دست بدهد، و ادامه داد: «فراتر از حد قابل قبول بود. بیش از ۵۰ درصد از رانندگان اعلام کردند که احساس بیماری می‌کنند، نمی‌توانند رانندگی کنند و هر لحظه امکان دارد غش کنند. هیچکس دلش نمی‌خواهد که وقتی با سرعت ۲۰۰ مایل در ساعت رانندگی می‌کند روی فرمان غش کند، و من چند باری این احساس را داشتم.»

لاندو نوریس افزود: «مایه تاسف است که خیلی‌ها کارشان به مرکز پزشکی کشیده شد و غش کردند. این وضعیت خیلی بد و خیلی خطرناک است.» والتری بوتاس نیز به شدت از این وضعیت انتقاد کرد و آن را مانند شکنجه دانست.

مکس فرستاپن در مسابقه پیست لوسیل روز یکشنبه پیروز شد. در پی انتقاد و شکایت رانندگان، فدراسیون اتومبیل‌رانی FIA بررسی وضعیت گرندپری قطر را آغاز کرده است.

 زندگی جنون‌آمیز «انزو فراری» خالق محبوب‌ترین ماشین اسپورت جهان؛ داستانی که روایتش ۷ دقیقه ایستاده تشویق شد/ عشق سرعت و زندگی پرریسک و معشوقه‌های بی‌شمار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا