اخبار ورزشی

پورتو صفر- بارسا یک، خیلی شیرین با ۲ تلفات!

شاگردان ژاوی برد ارزشمندی در زمین پورتو کسب کردند و در جدول لیگ قهرمانان 6 امتیازی شدند.

ورزش3

تورس خوش‌شانس بود، طارمی نه؛

به گزارش “ورزش سه”، در یکی از مهم‌ترین دیدارهای هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، تیم فوتبال پورتو پرتغال در حالی که مهدی طارمی را در ترکیب اولیه و خط حمله‌اش داشت، از ساعت 22:30 چهارشنبه شب در ورزشگاه دو دراگائو به مصاف تیم بارسلونا رفت.

بارسلونا در شرایطی بازی امشب را آغاز کرده بود که در نخستین مسابقه‌اش در لیگ قهرمانان اروپا به پیروزی 5 بر صفر مقابل رویال آنتورپ بلژیک رسیده و پورتو هم در زمین شاختار دونتسک اوکراین به برتری سه بر یک دست پیدا کرده بود و به همین دلیل تقابل دو تیم مدعی صعود از گروه H جذابیت خاصی داشت.

اولین موقعیت جدی بازی در دقیقه 5 شکل گرفت که ژوآئو فیلیکس پس از یک- دو وارد محوطه جریمه شد که ضربه بغل پای او پس از برخورد به مدافع پورتو به تور کنار دروازه این تیم خورد و به کرنر رفت.

پورتو در دقیقه 17 فرصت داشت تا در نخستین فرصت عالی گلزنی کند که ضربه اوستاکیو را ترشتگن به زیبایی مهار کرد و سه دقیقه پس از آن هم حمله جدی این تیم و نقش بر زمین شدن مهدی طارمی در برخورد با ژول کنده در تصمیمی جنجالی از سوی آنتونی تیلور پنالتی گرفته نشد تا بازی همچنان بدون گل دنبال شود.

1935967

فلیکس که انگیزه زیادی برای گلزنی داشت، در دقیقه 23 یک شوت تماشایی از پشت محوطه جریمه زد که توپ از بالای دروازه پورتو به بیرون رفت و دو دقیقه بعد هم فرصت جدی خلق شده و شوت این بازیکن بازهم برای بارسلونا ثمری نداشت و تبدیل به کرنر شد.

پورتو که موقعیت‌های کم اما خطرناکی داشت، در دقیقه 38 روی حرکت وندل از سمت چپ محوطه جریمه بارسلونا نزدیک بود به گل برسد که پاس در عرض و زمینی او را ترشتگن زودتر از ضربه نهایی مهدی طارمی جمع کرد و ستاره ایرانی را برای گلزنی ناکام گذاشت و در دقیقه 44 هم شوت پشت محوطه طارمی در دستان گلر بارسا جای گرفت.

فران تورس که در دقیقه 34 جای روبرت لواندوفسکی مصدوم را گرفته بود، در دقیقه 1+45 پاس در عمق زیبای ایلکای گوندوگان که پس از اشتباه فاجعه‌بار بارو روماریو به دست آمد را با حمل توپ و شوت زمینی پای چپ تبدیل به گل کرد و نیمه اول با برتری یک بر صفر شاگردان ژاوی هرناندز به پایا نرسید.

1935968

در دقیقه 53 پورتو روی پاس در عمق دیدنی مهدی طارمی نزدیک بود گلزنی کند که په‌په این فرصت را استفاده نکرد و در دقیقه 63 هم ارسال روماریو و ضربه سر مهاجم ایرانی پورتو از کنار دروازه بارسلونا به بیرون رفت.

طارمی در دقیقه 67 هم یک موقعیت داشت که ضربه کم قدرت او در دستان ترشتگن جای گرفت و البته 10 دقیقه پس از این اتفاق با وجود اینکه آنتونی تیلور خطای هند پنالتی کانسلو را به سود پورتو اعلام کرده بود، کمک داور ویدئویی و داور انگلیسی پس از بازبینی صحنه آن را رد کردند تا یاران طارمی به پنالتی هم نرسند.

پورتو در دقیقه 83 با ضربه تماشایی و قیچی برگردان طارمی دروازه بارسلونا را باز کرد ولی این گل هم در VAR رد شد و در ادامه هم حملات شاگردان سرخیو کونسیسائو بی‌ثمر ماند تا در نهایت بارسا به پیروزی یک بر صفر در دو دراگائو برسد و در جدول گروه H لیگ قهرمانان اروپا 6 امتیازی شود و یاران طارمی سه امتیازی و در رده دوم بمانند.

پیروزی ارزشمند بارسلونا در زمین پورتو در شرایطی به دست آمد که ژاوی با دو اتفاق ناراحت کننده هم مواجه شد؛ مصدومیت لواندوفسکی و تعویض و او البته اخراج گاوی در دقیقه 3+90 که دست او را برای بازی بعد خالی می‌کند.

1935969

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا