اخبار ورزشی

پرسپولیسی‌ها حق به جانب صحبت می‌کنند و دست پیش را گرفته‌اند/ یک نفر جوگیر شد و گفت استقلال در مشهد بازی می‌کند!/ مگر استقلال در دوره مجیدی به هر تیم ۵ گل می‌زد؟

خبر ورزشی

صمد مرفاوی در گفتگو با خبرورزشی معتقد است استقلال حتی اگر شده بدون تماشاگر بازی کند اما دیدارهای خانگی خود را خارج از تهران برگزار نکند. مصاحبه مرفاوی را در ادامه می خوانید:

شرایط استقلال فعلاً آرام است و خبری از تقابل جواد نکونام و علی خطیر نیست. به نظرتان این آرامش دائمی خواهد بود یا موقتی است؟
اینکه آرامش مذکور دائمی است یا موقتی بستگی به عملکرد طرفین دارد. آقای نکونام خواسته‌هایی دارد و کادر مدیریتی هم شرایطی را مدنظر قرار می‌دهند. به هر حال تا وقتی تیم خوب نتیجه بگیرد، وضعیت مناسب است. الان کادرفنی تمرینات مناسبی را برای تیم مد نظر قرار داده و از نظر نتیجه‌گیری اوضاع خوشبختانه خوب است. در این وضعیت باید پشتیبانی خوبی نیز توسط باشگاه انجام شود تا استقلال هفته به هفته بهتر شود. فراموش نکنیم دربی در پیش است و همه بازیکنان و مربیان باید در نهایت آرامش ذهنی روی آن متمرکز شوند. 

در مورد بحث نتیجه‌گیری، گروهی از پیشکسوتان معتقدند اصلاً ایرادی ندارد که استقلال بازی‌هایش را با اختلاف گل کم پیروز می‌شود ولی برخی نیز تاکید می‌کنند که این تیم باید تهاجمی‌تر بازی کند. شما طرفدار کدام نظریه هستید؟
نتیجه‌گیری مهم است. اینکه استقلال یک بر صفر ببرد یا با اختلاف ۵ گل پیروز شود از بابت کسب ۳ امتیاز اهمیتی ندارد چون با هر نتیجه‌ای که ببری همان سه امتیاز را می‌دهند. البته طبیعی است که همه دوست داریم استقلال را قوی‌تر و مقتدرتر ببینیم اما شما تصور کنید در طول یک بازی هزار پاس رد و بدل کنید و مالکیت توپ هم تا حد زیادی برای تیم شما باشد اما مسابقه را ببازید، خوب چه اتفاقی رخ می‌دهد جز اینکه تیم به بحران برود؟! مگر استقلال در دوره سرمربیگری فرهاد مجیدی به هر حریفش ۵ گل می‌زد؟ در آن مقطع هم استقلال همینطوری می‌برد و در نهایت توانست با اقتدار و بدون حتی یک شکست مقام قهرمانی لیگ برتر را کسب کند. فصل گذشته دیدیم که استقلال صاحب بهترین خط حمله شد اما نه قهرمانی لیگ برتر را به دست آورد و نه در جام حذفی قهرمان شد به همین خاطر به آقای نکونام می‌گویم که شما فرمانده استقلال هستی و خودت تصمیم می‌گیری بنابراین حواست به نظریه‌ها و تفکرات دیگران نباشد و هر تصمیمی که خودت فکر می‌کنی برای تیمت درست است، عملی کن.

بحث فصل قبل و ریکاردو ساپینتو مطرح شد. حالا خیلی ها حالا به این نتیجه رسیده‌اند که اگر در فصل گذشته هم یکی مثل جواد نکونام یا فرهاد مجیدی سرمربی استقلال می‌شد، این تیم بهتر نتیجه می‌گرفت و یکی از دو کاپ قهرمانی را با هزینه کمتری به دست می‌آورد اما حالا نه تنها جام نگرفته بلکه میلیاردها تومان هم بدهی داریم.
استقلال تاوان اشتباهات خودش را می‌دهد رفتار و اخلاق ریکاردو ساپینتو اصلاً قابل قبول نبود و اگر یک مربی ایرانی چنین رفتاری را انجام می‌داد شاید تا آخر عمر از مربیگری محروم می‌شد. من به هیچکس تهمت نمی‌زنم اما به هر حال دستمزد سرمربی خارجی دلاری پرداخت می‌شود و بازار خوبی فراهم می‌شود که…. الان ریکاردو ساپینتو از استقلال شکایت کرده و حکم گرفته است، این پول از حساب چه کسی پرداخت می‌شود؟ از حساب استقلال و در نهایت بیت المال ایران. آنهایی که ریکاردوساپینتو را به ایران آوردند به ضررش فکر نکردند. برخی از آقایان ادعای مدیریت هم می‌کنند اما حالا استقلال و در واقع بودجه جاری کشور باید ضرر انتخاب چنین مربی را بدهد.

با توجه به وضعیت ورزشگاه آزادی الان صحبت بر سر این است که استقلال طی چند ماه آینده دیدارهای خانگی خود را در مشهد برگزار کند. این اتفاق باعث افزایش سفرهای تیم می‌شود به نظرتان قضیه به استقلال لطمه نخواهد زد؟
اگر به خاطر داشته باشید نساجی مازندران هم چند فصل قبل همین ماجرا را داشت و جدا از بازی‌های خارج از خانه،  تیم برای مسابقات خانگی خودش هم مسافرت می‌کرد و اتفاقاً به همین مشهد می‌رفت و در نهایت دیدیم سفرهای متعدد به نساجی لطمه زد. از بعد معنوی قطعاً بازی کردن در مشهد و زیارت امام رضا(ع) برای هر تیمی ارززشمند است و این مسئله را اصلاً کتمان نمی‌کنم اما فراموش نکنیم که شهر مشهد موقعیت کوهستانی دارد و به زودی زمستان سخت و بارش برف در آنجا آغاز خواهد شد. این مسئله قطعاً برای استقلال دردسرساز است و از طرف دیگر پروازهای متعدد و مسافرت‌های طولانی هم بازیکنان و مربیان را فرسوده می‌کند. استقلال باید تصمیم عاقلانه‌تری بگیرد و به نظر من حتی اگر شده بدون تماشاچی هم بازی کند دیدارهایش را در تهران انجام بدهد.

و اگر قرار بر برگزاری بازی‌هایش در خارج از پایتخت باشد چطور؟
اولویت اول باید تهران باشد اما اگر به هر حال به این نتیجه رسیدند که خارج از تهران بازی کنند،به نظرم اهواز برای استقلال بهتر از مشهد است چون جواد نکونام آنجا را خوب می‌شناسد و وضعیت جوی این شهر هم تا فروردین ماه به گونه‌ای است که سرما استقلالی‌ها را اذیت نمی‌کند.سرمربی محترم استقلال باید در این مورد همه جوانب را مد نظر قرار بدهد و تصمیم بگیرد. یک نفر در تلویزیون جوگیر شد و گفت استقلال در مشهد بازی می‌کند. نباید از روی هیجان تصمیم گرفت بلکه باید اجازه داد کادر فنی در نهایت به بهترین تدبیر ممکن برسند.

برسیم به ماجرای  اتفاقات داوری و اعتراض هواداران و بازیکنان استقلال نسبت به عملکرد داوران در دیدارهای پرسپولیس…
من هیچ وقت مقابل هواداران پرسپولیس قرار نگرفته‌ام و همیشه احترام این دوستان را نگه داشته‌ام. این بحث‌ها هم فنی است و اصلاً جنبه دیگری ندارد. یک اتفاقاتی افتاده ولی پرسپولیسی‌ها به نوعی دست پیش را می‌گیرند و صحبت‌های حق به جانب می‌کنند. یک اتفاقاتی افتاده و خودشان هم باید قبول کنند اما وقتی مدیرعامل پرسپولیس در تلویزیون آنگونه صحبت می‌کند من ترجیح می‌دهم دیگر حرفی نزنم. 

میرشاد ماجدی به عنوان رئیس هیئت فوتبال تهران انتخاب شد و البته قبل از انتخابات حاشیه‌هایی هم به وجود آمد.
اول اینکه به میرشاد ماجدی تبریک می‌گویم چون  واقعاً از جنس فوتبال تلقی می‌شود. او هم کار مدیریت کرده و هم بازیکن بوده است. امیدوارم آقای ماجدی بتواند فوتبال تهران را متحول کند اما اینطور که شنیدم فرصت کمی دارد. به نظرم ۱۸ ماه فرصت زیادی برای تحول نیست و حضورش باید تداوم داشته باشد. البته یکسری حواشی هم قبل از انتخابات در موردش ایجاد شد پیرامون بحث انتخاب من به عنوان سرمربی تیم ملی جوانان باید بگویم من با آقای ماجدی همبازی بودم اما ایشان من را به عنوان سرمربی انتخاب نکرد بلکه  کمیته فنی صدایم کرد و در نهایت پس از مطالعه برنامه من، حکم سرمربیگری ام صادر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا