اخبار ورزشی

پائز: المپیکی شدن ایران اصلا یک رویا نیست

سرمربی تیم ملی والیبال ایران رسیدن به المپیک را غیرممکن نمی‌داند.

ورزش3

به گزارش “ورزش سه”، موریس موتا پائز سرمربی تیم ملی والیبال ایران، در جریان دیدار با رئیس فدراسیون گفت: برای رسیدن به هدف باید به چهار محور توجه کنیم که ارتباط و حمایت فدراسیون از تیم ملی مهترین عامل برای پیشرفت کار است به ویژه ارتباط بین کادر فنی و مسئولان فدراسیون به گونه‌ای که موج پویا ایجاد کند تا به اهداف برسیم.

تمرکز دومین محور مهم است که برای شناخت دقیق از عملکرد بازیکنان و پیشرفت در تمرینات و مسابقات اهمیت زیادی دارد. بحث ایمان داشتن به هدف به ویژه برای بازیکنان نیز بسیار مهم است و اعتقاد دارم که والیبال ایران و بازیکنان تیم ملی کیفیت لازم برای کسب سهمیه المپیک دارند و کادر فنی در ایجاد این باور که تیم ایران می تواند در المپیک پاریس حضور داشته باشد، وظیفه مهم و سنگینی برعهده دارد.

او‌در ادامه گفت: پیراهن تیم ملی و اعتماد فدراسیون، مسئولیت زیادی برایم ایجاد کرده است اما می‌دانم که والیبال در کشور شما در قلب هواداران جا دارد و تبدیل به یک پدیده خاص شده است. این موضوع مسئولیت را سنگین‌تر می‌کند تا تیم ایران پیشرفت کند. ارزیابی مثبتی از عملکرد کادر فنی در یک ماه اخیر به ویژه پیمان اکبری دارم و اپ تشکر می کنن که در این مدت به رقم دوری، هماهنگی خوبی به دست آوردیم.

درباره تفاوت دیدگاه‌ها هم معتقدم که اگر همه تفکر یکسان داشته باشند، پیشرفت ایجاد نمی شود. پیشرفت در زمان وجود دیدگاه‌های متفاوت ایجاد می شود. همه یک هدف مشخص داریم و آن هم کسب سهمیه المپیک 2024 است و باید تمام تلاش خود را بکار گیریم. نکته مهم این است که فدراسیون، کادر فنی و بازیکنان در کنار هم باشند.

پائز تاکید کرد: کار اصلی ایجاد تعادل بین کیفیت کار بازیکنان و بخش روحی و روانی آن‌ها است که باید پیشرفت کنند. نه تنها از نظر ذهنی بلکه بازیکنان باید با قلبشان بازی کنند و 100 درصد توان و تعهد خود را به کار گیرند. بازیکنانی که به اردو دعوت شدند، باید باور داشته باشند که تیم ایران می تواند کسب سهمیه کند و با قلب خود در کنار تیم باشند.

اعتقاد دارم ابزار لازم را داریم و کار من رهبری عوامل انسانی است تا به هدف برسیم. تک تک بازیکنان باید به خود افتخار کنند و برای رسیدن به هدف تلاش کنند. اگر بردی حاصل شود همه با هم به دست آوردیم و باخت هم این شرایط را دارد. با شناختی که از روحیات ایرانی ها دارم، کار سختی نیست و ایرانی ها نشان دادند که افراد جنگنده ای هستند و باید ایمان داشته باشیم که هدف مشخص داریم و رسیدن به المپیک یک رویا نیست، بلکه یک واقعیت دست یافتنی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا