اخبار ورزشی

واکنش مربی استقلال به استوری جنجالی علیه پرسپولیس/ اگر عدالتی هست باید برای همه تیم‌ها باشد

خبر ورزشی

تیم فوتبال استقلال موفق شد در دیدار برابر مس‌رفسنجان به چهارمین پیروزی خود دست پیدا کرده تا با توجه به کسر امتیاز از تیم‌های سپاهان و سپس پرسپولیس به صدر جدول برسد؛ هرچند مربی این تیم اعتقاد دارد استقلال بدون توجه به این موضوع هم استحقاق آن را داشت تا در صدر جدول قرار داشته باشد. درباره آخرین شرایط استقلال و اتفاقات پیرامونی این تیم محمد نوازی مربی آبی‌ها صحبت کرده است.

صحبت را از خبری که درباره شما منتشر شد آغاز کنیم. گفته می‌شود در غیاب یوسو به‌عنوان بدنساز جدید استقلال انتخاب شده‌اید.
این‌طور نیست. فقط روزهای بازی چون یوسو به ایران نیامده از این لحاظ با بچه‌ها کار می‌کنیم. در هر صورت سایرین وظایف دیگری را برعهده دارند و تقسیم وظایف از ابتدا صورت گرفته است. 

شرایط تیم چطور است؟
وضعیت تیم خوب است. مقداری تعطیلی‌ها به ما هم مثل همه تیم‌های دیگر ضربه می‌زند. با این حال همه هم‌وغم بچه‌های ما در این مدت این بود که خوب تمرین کنند و تلاش زیادی را به خرج دهند. خدا را شکر شرایط‌مان خوب بود البته چند نفری را در تیم‌های ملی داشتیم که در این مدت در کنار ما نبودند اما بقیه بچه‌ها شرایط بدنی خود را حفظ کرده، خوب تمرین کردند و به‌خوبی هم از پس بازی‌های دوستانه‌ای که برگزار کردیم، برآمدند. در ادامه هم ملی‌پوشان اضافه شدند و توانستند در بازی با مس آنچه را که سرمربی تیم گفته بود، در زمین پیاده کنند تا ۳ امتیاز این دیدار را کسب کنیم. 

دوباره هم که لیگ برتر تعطیل شده است.
درست است و این مساله باعث می‌شود تا شرایط بدنی و آمادگی بدنی بچه‌ها مدام تغییر کرده و این موضوع شرایط فنی را با مشکل روبه‌رو می‌کند. 

به‌طور کلی استراتژی استقلال فصل‌جاری کسب ۳ امتیاز از مسابقاتش است یا اینکه قصد دارید زیبا و تماشاگرپسند بازی کنید حتی اگر با ۳ امتیاز همراه نباشد.
جام را به تیمی می‌دهند که زیبا بازی می‌کند یا بیشترین امتیاز را جمع می‌کند؟ سال گذشته استقلال بهترین بازی‌ها را انجام داد ولی جام به تیمی رسید که امتیاز جمع کرد. در ضمن نکونام حرف خوبی زد و گفت سر هوادار استقلال با یک‌سری بحث‌ها کلاه می‌گذارند ازجمله همین بحث. به هر حال شما باید نسبت به شرایط حریف، نفرات و تاکتیک خود را بچینید تا بتوانید نتیجه لازم را بگیرید. نکونام تیمش را براساس تاکتیکی که مسی‌ها قرار بود برابر ما بازی کنند ارنج کرده و تاکتیک مناسب را انتخاب کرده بود. هیچ مشکلی هم نبود و دیدید که بچه‌ها تا جایی که در توان داشتند دویدند و تلاش کردند و در ادامه تعویض‌های مناسبی هم داشتیم و درمجموع هر کسی کارش را به نحو احسن انجام داد. 

چرا در بازی آخر جلوی مس‌رفسنجان، تیم استقلال در دقایق پایانی تا این اندازه سنگین بازی کرد؟ هرچند به‌نظر می‌رسد ارتفاع بالای شهر کرمان در این خصوص مزید برعلت شده باشد.
هر کسی نظر شخصی خودش را دارد اما تعطیلات اخیر و اولین بازی بعد از ۴۰ روز باعث شد تا بدن بازیکنان سنگین باشد. ما در تعطیلات زیاد فشار می‌آوریم و در این مدت هم طبق برنامه‌ریزی یوسو کارها را پیش بردیم. تعطیلات معمولا باعث می‌شود تا بازیکن از شرایط مسابقه دور شود. هرچقدر هم بازی دوستانه برگزار کنید مثل بازی رسمی نمی‌شود و برطرف‌کننده نیاز کادرفنی برای دیدارهای رسمی نخواهد بود. در بازی رسمی همه چیز عوض می‌شود؛ هرچند نکونام اعتقاد دارد حتی در بازی‌های غیررسمی نباید شکست بخوریم و باید این بازی‌ها را هم با استراتژی مشخص و اداره کردن شرایط بازی به میدان برویم. تلاش ما هم این است روزبه‌روز بهتر شویم. 

به‌نظر می‌رسد تغییرات تاکتیکی در حین بازی یا بازی به بازی باعث می‌شود از لحاظ تاکتیک‌پذیری به استقلال امسال و بازیکنان این تیم امیدوار شویم.
بله، درست است. البته تمام این صحبت‌ها به شرایط بازیکنان بستگی دارد. اگر بازیکن توان داشته باشد و خوب تمرین و تلاش کند و دوندگی داشته باشد می‌شود تاکتیک‌های متفاوتی را هم ارائه داد. امروز در فوتبال دنیا دوندگی حرف اول را می‌زند و بچه‌های ما هم از این قضیه مستثنی نیستند. بازیکنانی که داریم در تاکتیک‌های مختلف عکس‌العمل مناسبی نشان داده و بازدهی خوبی هم داشته‌اند. همان‌طور که آقا جواد گفت تاکتیک استقلال برای هر بازی شرایط خاص خودش را دارد، ضمن اینکه بچه‌ها هم به‌خوبی به این فرامین عمل کرده‌اند. 

می‌توان با اضافه شدن بلانکو به حل شدن مشکل گلزنی در استقلال امیدوار بود.
بله، صددرصد. اگر مشکل ثبت قرارداد این بازیکن حل شود می‌توانیم از این بازیکن هم استفاده کنیم؛ هرچند بازیکنانی مانند رمضانی و مطهری و یکی دو بازیکن جوان هم داریم که می‌توانند بار گلزنی تیم را به دوش بکشند. در هر صورت برای ما برتری و موفقیت تیم مهم است و فرقی هم نمی‌کند چه کسی گل بزند. به هر حال همه انتظارها در فوتبال از مهاجمان است. خدا را شکر تا به امروز به نتیجه لازم رسیده‌ایم و مهاجمان ما هم در تلاشند تا به نحو احسن از وظایف خود بربیایند. ان‌شاءالله بلانکو هم زودتر اضافه شده و می‌تواند کمک‌حال‌مان شود. 

دعوت مهرداد محمدی می‌تواند خبر خوشحال‌کننده‌ای برای کادرفنی باشد که حتی در روزهایی که او آماده نبود پشت این بازیکن ایستاد.
بله، درست است. مهرداد هم در ابتدا در ترکیب تیم جا نیفتاده بود، چون بالاخره از اروپا بازگشته و سپس به قطر رفته بود، تفاوت سبک فوتبالی کشورهای عربی با ما باعث شده بود تا در ابتدا آن‌طور که باید مهرداد به‌چشم نیاید. او کم‌کم دارد به شرایط ایده‌آل می‌رسد. خدا را شکر به تیم ملی هم دعوت شد و فکر می‌کنم برای ادامه کار در استقلال ‌انگیزه لازم را هم دارد و ان‌شاءالله در بازی‌های بعدی هم بتواند به درخشش خود ادامه دهد و خوب کار کند. البته همان بحث تاکتیکی‌ای که اشاره کردید و تاکتیک‌پذیری بچه‌ها باعث شده است تا ما از همه آنها راضی باشیم. ضمن اینکه کادرفنی هم دارد تلاش خود را می‌کند تا روزبه‌روز بهتر شویم. 

عده‌ای استقلال را به صدرنشینی ناحق محکوم می‌کنند؛ چراکه با توسل به کسر امتیاز ۲ تیم دیگر امروز به صدر رسیده است. شما چه نظری دارید؟
چرا ناحق؟ اگر پنالتی اشتباه علیه ما مقابل سپاهان نمی‌گرفتند شرایط جدول چطور می‌شد؟ حداقل نباید یک امتیاز از آن مسابقه می‌گرفتیم. تیم‌های دیگر برعکس ما چقدر از اشتباهات داوری سود بردند؟ بر سر همین سقف بودجه امسال چقدر برای استقلال محدودیت ایجاد شد، درحالی‌که بعضی تیم‌ها هر بازیکنی که خواستند خریدند و خودشان را تقویت کردند. البته نمی‌خواهم به بحث دلایل کسر امتیاز از تیم‌ها اشاره کنم چون بحث سقف بودجه به حیطه وظایف مدیران مربوط می‌شود. به نظر این قانون خوبی نبود و به هر حال هر کسی هر چقدر بودجه دارد باید در فوتبال هزینه کند، اما اگر قرار به رعایت باشد باید همه رعایت کنند و استقلال هم مثل همه تیم‌ها باید آن را رعایت کند. ما در بازی با سپاهان هم که باختیم خیلی خوب بازی کردیم و دیدید که به‌خاطر اشتباه داوری آن گل را دریافت کردیم و می‌شد اتفاقات دیگری در آن دیدار برای استقلال بیفتد. به هر حال داور است و اشتباه می‌کند، اما ما برای تداوم صدرنشینی تلاش خود را می‌کنیم تا این رتبه را حفظ کنیم. 

یک استوری هم گذاشتید که کلی سروصدا کرد.
من فقط از تیمم حمایت کردم. به‌خاطر هواداران و استقلال این استوری را گذاشتم، در غیر این صورت به کسی بی‌احترامی نکردم و فقط می‌خواستم حق هواداران‌مان را بگیرم. ما همه برای سربلندی استقلال تلاش می‌کنیم و من هم به‌خاطر تیمم آن حرف را زدم. 

درباره داوری دیدارهای پرسپولیس به‌خصوص دیدار اخیر این تیم صحبتی ندارید؟
کسانی که مسئولیت این کار را دارند باید این مسائل را پیگیری کنند. 

صحبت پایانی…
امیدوارم هر عدالتی اتفاق می‌افتد برای همه یکسان باشد و هیچ مشکلی پیش نیاید تا همه تیم‌ها به اندازه تلاش خود به آنچه استحقاقش را دارند، برسند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا