اخبار ورزشی

نساجی هم مثل حسن یزدانی زورش نرسید/ فقط با غیرت نمی‌شود به جنگ دنیا رفت/ کی قرار است باور کنیم چه به سرمان آمده و شروع به ساختن آینده کنیم؟

خبر ورزشی

روزی علی پروین بعد از قهرمانی نوبرانه در بازی‌های آسیایی ۱۹۹۰ پکن در مصاحبه‌ای معروف گفت: «رقبا در آسیا با بنز می تازند و ما با موتور گازی می‌رویم»

البته علی پروین مرد پیش بینی نیست اما او استخوان خرد کرده فوتبال بود و به وضوح دیده بود که رقبا چه رشدی کرده‌اند. هشدار پروین در دهه‌های بعد توسط آدم‌های مختلف تکرار و تکرار شد اما هیچ گوش شنوایی نبود.

ورزش ما کماکان داشته‌هایش می‌خورد و اهل کاشتن نیست! نگاه کنید که تنها ورزشگاه آبرومند ما همانیست که ۵۰ سال پیش ساخته شد. ما نه زیر ساخت داریم و نه امکانات، نه مدیریت و نه برنامه ریزی…

نگاه کنید به مدیران ورزش ما، همان هایی هستند که در این چند دهه بوده‌اند! پس نظر و روش آنها هم عوض نمی‌شود و نباید منتظر تغییری در وضع ورزش باشیم چون از اول به کار علمی اعتقادی نداشتند….

در تمام این سال‌ها و در پاسخ به تمام کمبودها و کم کاری‌ها مدیران به غیرت ورزشکاران اتکا کرده‌اند، به دعای خیر مردم و پشتیبانی و حمایت خانواده قهرمان اما این استعداد ذاتی و حمایت خانواده و مردم و غیرت خود ورزشکار تا  کجا جواب می‌دهد؟ جنگ پشه با حبشه؟

واقعیت این است که ورزش در دنیای امروز یک علم است، مثل مدیریت و با روش‌های سنتی دیگر نمی‌توان با رقبا جنگید. غیرت کماکان تنها اسلحه ورزشکاران ماست اما وقتی جاهای دیگرمان می‌لنگد از این غیرت به تنهایی کاری ساخته نیست..

روز به روز فاصله حسن یزدانی با تیلور بیشتر می‌شود. شکست ۵-۱ شد ۷-۱ و امسال شد ضربه فنی! حسن یزدانی زورش به تیلور نمی‌رسد، همانطور که زور نساجی به الهلال نمی‌رسید. کی قرار است باور کنیم چه به سرمان آمده و شروع به ساختن آینده کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا