اخبار ورزشی

نبی: امیدوارم در قطر به همان زمین تمرینی قبلی برگردیم/ با نظر قلعه‌نویی در تورنمنت شرق آسیا شرکت می‌کنیم

نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال گفت: امیدوارم برای جام ملت‌های آسیا در زمینی تمرین کنیم که در جام جهانی در اختیار تیم ملی بود.

فوتبال 11

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مهدی محمدنبی در حاشیه سفر تیم ملی فوتبال کشورمان به اردن برای شرکت در تورنمنت چهارجانبه این کشور اظهار داشت: ما تقویم تیم ملی را با توجه به فیفادی، بررسی‌های انجام شده و تأیید سرمربی تیم ملی برنامه‌ریزی کرده‌ایم. در این تورنمنت (مسابقات اردن)، تیم ملی قطر حضور دارد که یکی از تیم‌هایی است که برای جام ملت‌های آسیا انگیزه دارد و میزبان مسابقات نیز هست. اردنی‌ها نیز قاعدتاً برنامه‌ریزی‌های‌ خودشان را دارند و عراق هم تیم ملی خوبی دارد.

وی در مورد بازدید از کمپ تیم ملی در قطر افزود: یکی از دلایل حضورمان در قطر، شرکت در وُرک شاپ آموزشی بود که برای کادر فنی تیم‌های ملی مختلف در نظر گرفته شده بود. این برنامه آموزشی برای تمامی تیم‌های شرکت‌کننده در جام ملت‌های آسیا تدارک دیده شده بود. برخی موضوعاتی که مطرح شد، جدید بود و در دوره‌های قبلی مطرح نشده بود. یک روز دیگر از حضورمان در قطر به بازدید از محل برگزاری مسابقات، محل تمرین و هتل اسکان تیم ملی اختصاص پیدا کرد. مواردی از سوی سرمربی تیم ملی مطرح شد که موضوع را به مسئولان برگزاری مسابقات انتقال دادیم و امیدواریم نقطه ضعف‌ها در فاصله برگزاری بازی‌های جام ملت‌های آسیا برطرف شود.

نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: کمپ الریان قطر پنج زمین تمرینی دارد. زمینی که برای جام جهانی استفاده کردیم در اختیار باشگاه الریان قرار دارد. خواسته‌مان این بود که همان زمین تمرین را داشته باشیم. سایر زمین‌ها نیز عالی هستند و مشکلی نداریم، اما زمینی که قرار بود به تیم ملی اختصاص دهند، محوطه‌اش باز بود و کنار خیابان اصلی قرار دارد، به همین دلیل تقاضا کردیم به زمین قبلی برگردیم. درست است که زمینی که اختصاص داده‌اند، محصور است ولی می‌تواند با توجه به نزدیک بودن به خیابان اصلی تمرکز بازیکنان را از بین ببرد.

نبی راجع به برگزاری انتخابات هیئت فوتبال استان تهران و تحت الشعاع قرار دادن انتخابات آینده فدراسیون فوتبال گفت: باید از دکتر براتی تشکر کنم که انتخابات را به خوبی برگزار کرد. انتخابات آزادی بود و برخی افراد به سود نفراتی دیگر کناره‌گیری کردند و در نهایت میرشاد ماجدی انتخاب شد. مجمع فدراسیون فوتبال نزدیک به نود و خورده‌ای نفر است. اعضای مجمع مستقل هستند و رقابت در مجمع نیز مشخص است. ما 32 هیئت به همراه سازمان منطقه آزاد کیش داریم. طبیعی است این 32 هیئت بخشی از مجمع را به همراه باشگاه‌ها و دیگر ارکان را تشکیل می‌دهند. مسیری که برای سال بعد ترسیم می‌شود، برای کسانی که می‌خواهند در مجمع حضور پیدا کنند، باز خواهد بود.

وی در واکنش به حضور تیم ملی در تورنمنتی با حضور کشورهای شرق آسیا پیش از شروع جام ملت‌های آسیا گفت: اگر تیم‌های قدرتمندی شرکت کنند، تورنمنت خوبی خواهد بود. با توجه به فاصله 10، 15 روز تا شروع جام ملت‌های آسیا، پس از اینکه مشخص شد چه تیم‌هایی شرکت می‌کنند، موضوع را با امیر قلعه‌نویی مطرح می‌کنیم و سپس نظر نهایی را اعلام خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا