اخبار ورزشی

مدیر خائن باشگاه استقلال باید اخراج شود/ بازی این هفته با هوادار از دربی هم سخت‌تر است/ هرکس به قانون سقف احترام نگذاشت خودش را برتر از فوتبال ایران می‌داند

خبر ورزشی

علیرضا اکبرپور، بازیکن اسبق تیم استقلال در گفت‌وگو با خبر ورزشی، درباره شرایط این روزهای استقلال، نامه منتشر شده از تصمیمات هیئت مدیره درباره اخراج جواد نکونام و تعطیلات لیگ برتر صحبت‌هایی انجام داد که آن را در ادامه از نظر می‌گذرانید:

شرایط در هفته‌های اخیر به گونه‌ای رقم خورده که استقلال پس از کسر امتیاز از دو تیم سپاهان و پرسپولیس به صدر جدول رفته است. این وضعیت برای شما قابل پیش‌بینی بود؟ آیا فکر می‌کنید استقلال در چنین شرایطی می‌تواند همین روند صدرنشینی‌اش را ادامه بدهد و به طور کلی رعایت کردن سقف قرارداد برای استقلال خوب بوده یا نه؟
واقعیت این است که در ابتدای فصل همه هواداران و اهالی فوتبال طور دیگری درباره استقلال فکر می‌کردند. تصور بر این بود که اگر استقلال در پایان فصل پنجم هم بشود کار فوق العاده‌ای انجام داده است. بعد از تعیین سقف قرارداد و مشخص کردن بودجه باشگاه استقلال روی هر بازیکنی دست می‌گذاشت به خاطر قیمت بالا و بودجه تصویب شده نمی‌توانستند آنها را بگیرند و جذب تیم‌های دیگر می‌شدند. همین شد که خیلی از بازیکنانی که مورد نظر استقلال بودند راهی تیم‌های دیگر شدند و استقلال مجبور شد همان‌هایی که داشت را حفظ کند و حتی کسانی که از استقلال قصد جدایی داشتند را برگرداند. وضعیت به گونه‌ای بود که همه به مقام پنجمی هم راضی بودند. اینکه استقلال بتواند جزو چهار تیم باشد برای همه آرزو بود، اما حالا می‌بینیم که استقلال در صدر جدول است.

 چرا شرایطی متفاوت و برعکس پیش بینی ها برای این تیم رقم خورده است؟
برای اینکه نام این تیم بزرگ است. من برعکس خیلی‌ها به این شکل فکر نمی‌کردم. معتقد بودم چه سقف باشد چه نباشد، چه استقلال بتواند بازیکن بگیرد چه نتواند بازیکن بگیرد و حتی اگر استقلال مجبور شود با جوانانش به مسابقات لیگ بیاید باز هم برای قهرمانی به میدان خواهد رفت و همینطور هم شد. حالا تا اینجا هم استقلال خیلی خوب نتیجه گرفته و بردهای موفقیت آمیزی را کسب کرده. استقلال ثابت کرد برای قهرمانی آمده و این سقف قرارداد و یا عدم جذب مهره‌های مورد نظر در لیست جواد نکونام نمی‌تواند چیزی از ابهتش کم کند. این تیم توانست در ۵ بازی اول ۴ برد تاثیرگذار به دست بیاورد و در یک بازی هم با ناداوری شکست خورد. با این وجود استقلال برای رسیدن به قهرمانی فصل سختی را در پیش دارد.

 چطور؟
برای اینکه این تیم بدنسازی درست و حسابی انجام نداد. در روزهایی که همه تیم‌ها سرگرم بدنسازی بودند استقلال مدیر عوض کرد. سرمربی تازه آمده بود، بازیکنانی که می‌خواستند جذب کنند با ارقام بالاتر به تیم‌های دیگر می‌رفتند و به همین خاطر شرایط استقلال وضعیت سختی را برای سرمربی تازه وارد ایجاد کرد. استقلال باید از اینجا به بعد بتواند خوب تمرین کند و ریکاوری خوبی داشته باشد تا نتایج مورد نظر خودش و هوادارانش را به دست بیاورد. ترس من از این بود که چون نتوانسته بود تکلیف بازیکنانش را مشخص کند این شرایط به تیم لطمه بزند اما می‌بینیم که استقلال همچنان استقلال است چون نامش ابهت دارد.

 دیدار این هفته استقلال مقابل هوادار را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟
درست است که تیم هوادار تا اینجا نتایج خوبی نگرفته اما بیشتر نفراتش از استقلالی‌های سابق هستند و همین موضوع کمک می‌کند تا مقابل تیم سابقشان انگیزه بیشتری داشته باشند و با تمام وجودشان بازی کنند. به همین خاطر استقلالی‌ها هم باید همانطور که تا اینجا با تمام وجود به میدان رفتند باید در دیدار مقابل هوادار هم همه توانشان را بگذارند. حتی می‌توانم بگویم که این بازی از دربی برای استقلال سخت‌تر است و باید مثل قبل فکورانه و با درایت به میدان بروند تا نتیجه مورد نظرشان را بگیرند.

 در این مدت صحبت‌های زیادی در رابطه با عدم رعایت سقف قرارداد مطرح شد. استقلال با بارگذاری نامه هزینه‌های انجام داده‌اش روی کدال سازمان بورس و اوراق بهادار ثابت کرد که سقف را رعایت کرده. آیا این وضعیت در نهایت به سود استقلال تمام می‌شود یا به ضررش؟
شخصاً اعتقادی به سقف ندارم. اما زمانی که یک قانون، درست یا غلط تصویب می‌شود باید همه از آن پیروی کنند. همانطور که استقلال این موضوع را پذیرفت و سعی کرد بازیکنانش را با مبالغ کم جذب کند. به همین خاطر من معتقدم حالا باید به استقلال یک پاداش ویژه هم بدهند. بقیه هم باید این مسائل را رعایت می‌کردند و آنهایی که نکردند حتماً باید با آنها برخورد می‌شد. استقلال شرایطی را پذیرفت که حتی ممکن است در ادامه چوبش را هم بخورد اما سعی کرد احترام بگذارد. برخلاف آن‌هایی که احترامی به این قانون نگذاشتند و هر کاری خواستند کردند. شاید این باشگاه‌ها خودشان را قدرت برتری نسبت به فوتبال و لیگ ایران می‌دانند که نخواستند دستورات صادر شده را اجرا کنند.

مدیر خائن باشگاه استقلال باید اخراج شود/ بازی این هفته با هوادار از دربی هم سخت‌تر است/ هرکس به قانون سقف احترام نگذاشت خودش را برتر از فوتبال ایران می‌داند

 به تازگی نامه‌ای از هیئت مدیره استقلال به بیرون درز پیدا کرد که در آن مصوب شده بود نکونام اخراج شود. به اعتقاد شما این نامه برای ضربه زدن به نکونام بود، برای سست کردن صندلی خطیر یا شروع دوباره دعوا بین این دو نفر؟ به طور کلی منظور و هدف از انتشار این نامه چه بود؟
قطعاً هر کسی این کار را کرده فقط می‌خواسته به تیم ضربه بزند. هر حرف و سندی از اتاق هیئت مدیره به بیرون می‌آید مشخصاً از همان سه نفر، ۵ نفر یا هر چند نفری که هستند به بیرون درز پیدا کرده است. هر کس این کار را کرده عمداً این اقدام را انجام داده و باید پیدا شود و سریعاً او را از هیئت مدیره اخراج کنند. مهمترین چیز در بین اعضای هیئت مدیره رازدار بودن است و هرکس رازدار نباشد درواقع خائن است. اعضای هیئت مدیره وقتی موضوعی در اتاق هیئت مدیره تصویب می‌شود باید به آن احترام بگذارند. آن‌هایی که به نظر یکدیگر در اتاق هیئت مدیره احترام نمی‌گذارند نباید در این جمع حضور داشته باشند.

 چه صحبتی با اعضای هیئت مدیره استقلال دارید؟
این ۵ نفر یا هر چند نفری که هستند باید بدانند «استقلال» فقط شما نیستید، بلکه پشت این هیئت مدیره میلیون‌ها انسان هستند که از جانشان برای استقلال مایه می‌گذارند. اصلاً به خاطر همین هواداران است که شما سر و دست شکستید تا به این اتاق و هیئت مدیره برسید وگرنه چه کسی از اعضای هیئت مدیره باشگاه‌های بدون طرفدار خبر دارد؟ بنابراین شما که حالا در استقلال هستید باید به احترام هوادار نگذارید خدشه‌ای در حرکت تیم به وجود بیاید. انتشار این نامه یک جرم بزرگ محسوب می‌شود و باید کسی که این کار را کرده را پیدا و از باشگاه اخراج کنند.

مدیر خائن باشگاه استقلال باید اخراج شود/ بازی این هفته با هوادار از دربی هم سخت‌تر است/ هرکس به قانون سقف احترام نگذاشت خودش را برتر از فوتبال ایران می‌داند

 درباره اعلام تاریخ دربی در بیست و سوم آذر چه صحبتی دارید؟ این بازی قرار بود خیلی وقت پیش برگزار شود اما حالا می‌بینیم سه ماه به تعویق افتاده است. دلیل این تعویق چه می‌تواند باشد؟
این اوج هنر برنامه‌ریزی است! با یک نگاه کلی به اتفاقات لیگ در دو ماه گذشته هر کسی آن را ببیند خنده‌اش می‌گیرد. ما خودمان عرب‌ها را قبول نداریم و می‌گوییم در فوتبال وقت کشی می‌کنند یا مسائلی از این دست را درباره‌شان به زبان می‌آوریم اما می‌بینیم که چطور لیگشان با نظم و انضباط برگزار می‌شود. در خلال مسابقات لیگ قهرمانان هم لیگ دارند. تیم امید کشورشان در بازی‌های آسیایی است، فوتبالیست‌های بزرگ اروپا و برزیل را جذب می‌کنند اما یک روز لیگشان تعطیل نمی‌شود. اگر هم بشود تنها در روزهای فیفا دی است اما متاسفانه مسابقات لیگ در ایران یک خط در میان تعطیل است.

 تعطیلی مسابقات چه تاثیری روی باشگاه‌ها و تیم‌ها می‌گذارد؟
تعطیلات پشت سر هم باعث کشته شدن همه چیز می‌شود. فوتبال با استمرار جان می‌گیرد و زیباتر می‌شود. باید یک چاره‌ای برای این مسائل بیندیشیم. در همه کشورهای اطراف لیگشان ۳ یا ۴ روز در میان برگزار می‌شود ولی ما فقط در حرف از بهترین‌های آسیا هستیم! مسئولان فدراسیون به قدری از خودشان تعریف می‌کنند کسی نداند فکر می‌کند ما در دنیا هم جزو بهترین‌ها هستیم. اما لیگ فوتبالمان به این شکلِ خنده‌دار برگزار می‌شود که یک مسابقه‌اش از مهر به آخر آذر موکول می‌شود! مشخص نیست پشت این همه تعطیلات چه دستوراتی وجود دارد و چه خواسته‌ای قرار است به اجرا گذاشته شود؟ باز هم شکر خدا که مسابقات لیگ اروپا به صورت منظم برگزار می‌شود تا لااقل ما در تلویزیون یک برنامه پیدا کنیم و ببینیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا