اخبار ورزشی

فلاح : کلیدواژه «ممنوع است» برای مدیران صنعتی نامی آشناست/ عدالت اجتماعی در ورزش شیراز رعایت نمی‌شود

مدیرعامل باشگاه شهر راز تأکید کرد، وضعیت حال حاضر فوتبال و ورزش می‌تواند آیینه تمام‌نمای توسعه شیراز و استان فارس باشد.

فوتبال 11

رسول فلاح در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره شرایط  فوتبال در استان فارس گفت: واقعیت این است که فوتبال ما هیچ چیزی ندارد! تیم‌های ما به سختی به لیگ برتر می‌آیند، ‌اما در یک جنگ نابرابر اقتصادی محو می‌شوند و در حال حاضر لیگ برتر که ویترین فوتبال کشور است بدون حضور نماینده‌ای از شیراز به حیات خود ادامه می‌دهد، در صورتی که به قول سعدی شیرازی، شهرها همه بازند و شهر ما شهباز … امروز اما حافظ نیست تا ببیند وضع بی‌مثال شیراز را که رو به زوال می‌رود! ورزش قهرمانی و پهلوانی در شیراز ظرفیت بالایی دارد و علاوه بر پهلوانی چون امید نوروزی قهرمانان نامدار دیگری چون خانم ساره جوانمردی، برادران گرایی، برادران پیروانی، هادی چوپان و دیگر عزیزان را دارد، اما متأسفانه به لحاظ سخت‌افزاری و زیرساخت‌های ورزشی در فقر کامل به سر می‌بریم.

 

وی ادامه داد: در استان‌های همجوار هزینه‌های چند هزار میلیاردی صرف زیرساخت‌های ورزش و فوتبال استان می‌شود، اما اینجا در شیراز یک استادیوم و یک سالن شش هزار نفری احداث شد که ای کاش نمی‌شد! در واقع با احداث بسیار ضعیف این ورزشگاه‌ها دیگر ظرفیت‌های قدیمی فوتبال و ورزش شیراز نیز از یاد رفت و رسیدگی به آنها به بوته فراموشی سپرده شد و در واقع استادیوم پیر حافظیه تبدیل به پنجره شکسته فوتبال شیراز شده و این وضعیت تأسف‌بار نشان می‌دهد که اوضاع زیرساخت‌های ورزشی در شیراز به سامان نیست.

مدیرعامل باشگاه شهر راز شیراز با اشاره به سفر دو روزه رئیس جمهور به استان فارس تصریح کرد: شاید توقع زیادی باشد که از رئیس جمهور بخواهیم به‌صورت شخصی به وضعیت نابسامان فوتبال و ورزش استان رسیدگی کنند، اما از آقای رئیسی تقاضا داریم، هر فردی که امین ایشان هست را برای این منظور انتخاب کنند تا پای درددل جامعه ورزشی استان به ویژه فوتبالی‌ها بنشیند، چون معتقدیم رنگ رخساره خبر می‌دهد از سِر درون. فوتبال شیراز می‌تواند رنگ رخساره صنعت این شهر باشد. امیدوارم رئیس جمهور، فردی امین را پیگیر این موضوع کنند تا واقعیت اقتصاد، صنعت و ورزش شیراز را از زبان معتمدین خود بشنوند.

فلاح  با بیان اینکه صنایع در استان فارس نیاز به تقویت دارند، خاطر نشان کرد: صنایع فولاد لامرد، ذوب‌آهن کوار و پالایشگاه پتروشیمی شیراز نیاز به توسعه دارند و اگر صنایع استان پیشرفت کنند، ورزش استان فارس هم تقویت خواهد شد. وزارت نیرو یکی از ثروتمندترین وزارتخانه‌های دولت است، ولی ما می‌بینیم که تیم برق شیراز که نماد شهر شیراز بود به دلیل نامهربانی‌های وزارت نیرو نسبت به این تیم دوست‌داشتنی و قدیمی از خاطره‌ها رفت و فجر شهید سپاسی هم هرگز نتوانسته است در حد و اندازه نام شهید والامقام دیده شود.

وی عدالت اجتماعى را هدف بزرگ پیامبران و هدف مهم قیام حضرت ولی عصر (عج) دانست و تصریح کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری، شیراز سومین حرم اهل‌بیت (ع) است و باید در قله باشد، اما به نظر می‌رسد وضعیت عدالت اجتماعی در حوزه زیرساخت‌های ورزشی شیراز نسبت به دیگر شهرهای همجوار نامطلوب است و  عدالت اجتماعی در ورزش این شهر رعایت نمی‌شود. اگر امروز شهرها و استان‌هایی چون کرمان، اصفهان، تبریز، اراک و اهواز یا آبادان در سطح اول فوتبال کشور حضور دارند می‌توان گفت این حضور پر رنگ ارتباطی تنگاتنگ با وضعیت صنعت در این شهرها و استان‌ها دارد و به نوعی باید گفت در حال حاضر حضور هر شهری در سطح بالای فوتبال کشور را باید آینه تمام‌نمای وضعیت مطلوب صنعت در آن شهرها دانست.

مدیرعامل باشگاه شهر راز شیراز در پایان گفت: کلید واژه «ممنوع است» نامی آشنا در  وزارت‌خانه‌های صنعتی و دارای انرژی در شیراز است که از زبان وزرای صنایع و نیرو برای فوتبال و ورزش شیراز خارج می‌شود. در حالی که اوضاع دیگر شهرهای کشور به لحاظ ایجاد زیرساخت‌های ورزشی نسبت به شیراز بسیار بهتر است و انگار فقط برای شیراز همه چیز ممنوع است! ما  از رئیس جمهور می‌خواهیم که بزرگتری کند و با نگاهی دلسوزانه به ورزش استان فارس توسعه زیرساخت‌های ورزشی این استان را در دستور کار  قرار دهد تا در نتیجه نشاط اجتماعی و امیدواری بیشتر در زندگی در میان شهروندان خوب شیرازی ایجاد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا