اخبار ورزشی

طارمی با عبور از هالک، سوپرمن پورتو می‌شود!

مهدی طارمی توانست از لحاظ تأثیرگذاری روی گل های پورتو، به هالک برزیلی برسد.

ورزش3

به گزارش “ورزش سه”، پورتو در شرایطی امشب به مصاف استوریل پرایا می رود که مهدی طارمی این فرصت را دارد تا خود را به طور کامل از هالک برزیلی جدا کرده و در رده دوم موثرترین بازیکنان پورتو در قرن جدید قرار بگیرد.

روزنامه اوجوگو در گزارشی که امروز منتشر کرده، نوشته است که عملکرد مهدی طارمی و گلزنی برابر فامالیسائو سبب شد تا حالا او به همراه هالک در رده دوم تعیین کننده ترین بازیکنان پورتو در این قرن قرار بگیرد و او با رکورد جادویی دکو، 13 اثرگذاری مستقیم روی گل های اژدها فاصله دارد.

در این گزارش آمده است:
مهدی هنوز امیدوار است که بتواند از رکورد 140 گل و پاس گل “جادوگر” پیشی بگیرد، زیرا او فقط 13 گل و پاس گل با رکورد فاصله دارد و کمترین تأثیرگذاری طارمی روی گل های پورتو به فصل 2020 – 2021 برمیگردد که او روی 35 گل تیم نقش مستقیم را ایفا کرد. (تمامی این آمارها بدون پنالتی های کسب شده است.)

کار یک مهاجم، در نوع بازی که در ذهن سرجیو کونسیسائو است، تنها به زدن گل و دادن پاس گل محدود نمی شود، همانطور که سرمربی پورتو قبل از رویارویی با فامالیسائو می این موضوع را برجسته کرد، اما به لطف گل یا پاس گل هاست که طارمی در این باشگاه تاریخ ساز شده است.

این ملی پوش ایرانی با گلی که روز شنبه مقابل فامالیسائو به ثمر رساند، نه تنها در جدول بهترین گلزنان خارجی آبی و سفیدها به جکسون مارتینز (رتبه دوم) نزدیک شد، بلکه در رده بندی بازیکنانی که در این قرن بیشترین سهم را روی گلهای پورتو داشته اند با هالک برابری کرد. این مهاجم به رکورد 127 گل و پاس گل رسید.

1963214

دکو اکنون تنها بازیکنی است که جلوتر از مهدی قرار دارد و ایرانی می تواند از رکورد 140 “ماجیکو” پیشی بگیرد. با وجود کاهش روند گلزنی طارمی اما او در این فصل چهار گل به ثمر رسانده و سه پاس گل داده است.

حقیقت این است که نوار گلزنی “شاهزاده ایرانی” (لقبی که هواداران پورتو به او داده اند)، هرگز به طور کامل نزولی نشد و دقیقا تفاوت او با هالک در این مورد است. از 127 اثرگذاری هالک روی گل های پورتو، 77 مورد آن به گلزنی و 50 مورد حاصل پاس گل های اوست در حالیکه این بازیکن ایرانی با 84 گل و 43 پاس گل به این عدد رسید.

با در نظر گرفتن موقعیت طارمی و هالک در زمین، این آمار غیرعادی نیست اما در مورد دکو و کوراشما (نفر چهارم لیست) تعداد پاس گل های آنها برجسته تر از گل هایی است که به ثمر رسانده اند.

1963213

یک چیز قطعی به نظر می رسد: از آنجایی که تمدید قرارداد طارمی بعید است (همانطور که پینتو دا کاستا اعلام کرد کرد)، هر اتفاقی که از این به بعد بیفتد، طارمی همیشه در باشگاه پورتو میراثی در سطح بهترین بازیکنانی که نماینده باشگاه بوده اند، به یادگار خواهد گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا