اخبار ورزشی

صدای اعتراض سرمربیان لیگ برتری درآمد/ هیچ کس گردن نمی گیرد

برنامه ریزی سازمان لیگ فوتبال بار دیگر صدای مربیان تیم های لیگ برتری را درآورده است اما کسی حاضر به پذیرش اشتباه از نهاد تصمیم گیرنده بازی های باشگاهی نیست.

فوتبال 11

به گزارش خبرنگار مهر، هفته هفتم لیگ برتر فوتبال ایران در حالی از امروز پنجشنبه با برگزاری سه دیدار آغاز می‌شود که میزان استراحت تیم‌ها بیش از پیش شده است.

پرسپولیس، نساجی و سپاهان اصفهان به بهانه حضور در لیگ قهرمانان آسیا نزدیک به ۴۰ روز بازی نداشته اند. از سوی دیگر تیم‌هایی همچون استقلال و گل گهر سیرجان به دلیل حضور بازیکنان آنها در تیم امید برای بازی‌های آسیایی هانگژو بازی نکردند تا رقابت‌های هفته پنجم ناقص و بازی‌های هفته ششم لغو شود تا تیم‌ها ناگهان سر از هفته هفتم در لیگ بیست و سوم در آورند.

برنامه ریزی غیر حرفه ای سازمان لیگ صدای اکثر باشگاه‌ها را در آورد تا جاییکه پرسپولیس با وجود داشت بیشترین ملی پوش در تیم ملی بزرگسال و تیم امید خواهان برگزاری بازی‌های داخلی شد. پاکو خمز سرمربی تراکتور هم در هر مصاحبه‌ای نسبت به این موضوع اعتراض کرد.

او در آخرین نشست خبری خود قبل از بازی امروز با آلومینیوم اراک عنوان کرد: «می‌خواهیم خودمان را با این شرایط لیگ برتر وفق دهیم. یک بازی انجام می‌دهیم و سپس مسابقات چندین هفته تعطیل می‌شود. این نوع رقابت، درست نیست و با شرایط عجیبی رو به رو هستیم. سعی می‌کنیم خودمان را آماده نگه داریم. با نهایت احترام از فدراسیون فوتبال درخواست دارم فکری به حال لیگ کند و بازی‌ها پشت سر هم برگزار شوند. مسابقات هیچ جا در این حد تعطیل نمی‌شوند.

خمز با اشاره به تعطیلی دوباره لیگ برتر بعد از بازی مقابل آلومینیوم اراک، بیان کرد: بعد از دیدار فردا، چند جلسه تمرین می‌کنیم و پس از چند روز استراحت، دور جدید تمرینات را برای حفظ آمادگی آغاز خواهیم کرد. شرایط برای تمامی تیم‌ها یکسان است، ولی تعطیلی‌های مکرر به نفع تیم‌ها و فوتبال نیست.

سرمربی تراکتور با بیان اینکه حفظ آمادگی در این شرایط سخت است، گفت: بار دیگر از فدراسیون می‌خواهم درباره تعطیلی‌ها چاره‌اندیشی کند و بازی‌ها پشت سر هم برگزار شوند. از سوی دیگر تاکنون تنها دو بازی در داخل خانه انجام داده‌ایم و هواداران از ما انتظار دارند و دوری از آنان به نفع‌مان نیست.»

اتفاقی مشابه با آنچه درخواست سایر مربیان نظیر محمد ربیعی بود. سرمربی ذوب آهن در این باره عنوان کرد: «دو بازیکن در تیم امید و بازی‌های آسیایی داشتیم. من جز کسانی هستم که می‌گویم عدالت باید رعایت شود؛ که این می‌تواند کمی یا کیفی باشد. من می‌گویم شاید یک تیمی دو بازیکن عضو تیم امید داشته باشد؛ اما این دو بازیکن تأثیرگذار باشند. معتقدم جوری بازی‌ها پیش برود که هم نیازهای مربیان ملی برآورده شود و هم نیازهای تیم‌های لیگ برتری؛ تا آن‌ها در کوران رقابت‌های لیگ ضربه نبینند».

سیروس پورموسوی سرمربی استقلال خوزستان نیز در نشست خبری قبل از بازی این تیم مقابل پیکان تهران گفت: «متأسفانه لیگ ما فرسایشی شده است. اگر آنطور که سهیل مهدی گفته لیگ در مرداد سال آینده تمام شود مصیبت جدیدی خواهد بود. چون برخی باشگاه‌ها از جمله باشگاه ما چنین توانی ندارد که ۱۲-۱۳ ماه در مسابقات حضور داشته باشند، تمرین و بازی کنند و آنقدر ظرفیت و توان نداریم. اعتقاد ما این است اگر لیگ قرار است تعطیل شود باید همه بازی‌ها تعطیل شود نه اینکه ما هفته هفتم را می‌خواهیم شروع کنیم و برخی باشگاه‌ها هنوز در هفته چهارم هستند. واقعا این موضوع تمرکز همه را به هم می‌زند و به مشکل می‌خوریم. امیدواریم برنامه‌ریزی دقیق‌تری انجام شود، چون خواندیم که از ۲۶ مهر تا ۵ آبان دو سه بازی می‌توانند برگزار کنند. اگر بازی‌های عقب افتاده در این زمان انجام شود فکر کنم کمی مشکل حل شود.»

اعتراض‌هایی که سازمان لیگ هیچ توجهی به آن نداشته و ندارد تا رقابت‌های فوتبال باشگاهی کشور در آشفته‌ترین وضعیتت ممکن خود در بیست و سومین دوره باشد. باشگاه‌های لیگ برتری پس از همین بازی‌های هفته هفتم دوباره به تعطیلاتی ۲۰ روزه می‌روند تا تورنمنت اردن با حضور تیم ملی ایران برگزار شود.

برنامه‌ای که قطعا به نفع تیم ملی ایران و بازیکنان لیگ برتری در مسیر آماده سازی هرچه مطلوب جهت حضور در جام ملت‌های آسیا نیست اما هیچ کس تا کنون پاسخگوی آن نبوده است. سهیل مهدی مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ تمام این اتفاقات را هماهنگ با ارکان اجرایی سازمان لیگ و امیر قلعه نویی سرمربی تیم ملی ایران می‌داند. این در حالی است که قلعه نویی یکی از شعارهای اصلی خود را حفظ و حراست از جایگاه باشگاه‌ها و منافع آنها در روزهای نخستین بازگشتش به نیمکت تیم ملی ایران عنوان کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا