اخبار ورزشی

زمان تعطیلی نیم‌فصل لیگ برتر فوتبال مشخص شد

خبر ورزشی

سهیل مهدی پیرامون انتقادات از برنامه‌ریزی برگزاری لیگ برتر فوتبال و لغو مسابقات هفته ششم، گفت: تیم‌ ملی و تیم المپیک درگیر مسابقات مختلف هستند. ضمن اینکه سیاست‌های مسابقات برگزاری سازمان لیگ و… هم تأثیرگذار است. برای مثال همین تیم النصر که برای دیدار با پرسپولیس به کشورمان سفر کرده بود در هیئتی ۴۰ نفره به ایران آمده بود. ۱۳ نفر از این جمع امنیتی و چندین ماساژور داشتند. آیا بضاعت، اقتصاد و توان مالی باشگاه‌های ما اجازه می‌دهد کادرفنی تیم‌ها به این تعداد باشد؟

وی افزود: سال گذشته همزمان با لیگ‌های اروپایی، لیگ را آغاز و با یک یا دو روز اختلاف با لیگ‌های معتبر جهان مثال آلمان و ایتالیا لیگ را تمام کردیم. درباره وقفه امسال هم نباید شرایط را بحرانی کرد. تیم ملی و تیم امید جزو خط قرمزهای سازمان لیگ هستند. لیگ را برگزار می‌کنیم تا خروجی و ثمره آن در قامت تیم ملی در رقابت‌های بین المللی باشد. فراموش نکنید که درگیر سه تورنمنت بین المللی هستیم و نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا به میدان می‌روند. بین نساجی، سپاهان و پرسپولیس فرقی نمی‌گذاریم همانطور که سال‌های پیش برای پدیده و دیگر نماینده‌های ایران در لیگ قهرمانان آسیا و تورنمنت‌های بین‌المللی تفاوت قائل نشدیم.

 مسئول برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران در خصوص زمان نیم فصل رقابت‌های فصل بیست و سوم لیگ برتر، عنوان کرد: همزمان با برگزاری جام ملت‌های آسیا (دی و بهمن) نیم فصل لیگ را خواهیم داشت و بلافاصله بعد از جام ملت‌ها مسابقات را ادامه می‌دهیم. جام ملت‌ها را به عنوان تعطیلی تیم‌ها منظور می‌کنیم اما نقل و انتقالات نیم فصل بعد جام ملت‌ها آغاز می‌شود.

وی درباره احتمال برگزاری مسابقات لیگ با VAR عنوان کرد: تمهیداتی اندیشیده شده تا در لیگ برتر از کمک داور ویدئویی استفاده شود. در حال حاضر نمی‌توانیم از VAR کنفدراسیون فوتبال آسیا استفاده کنیم چرا که باید با شرکت پیمانکار قرارداد همکاری امضا شود و مسیر انتقال پول به دلیل تحریم‌ها کمی سخت است. با این حال در سطح عالی ورزش و فدراسیون فوتبال به دنبال حل این مشکل هستند.

مهدی در پاسخ به این سؤال که آیا باشگاهی به جز سپاهان خواستار افزایش بازیکن را داشته است، گفت: خیلی در خصوص سقف بودجه اطلاعاتی ندارم؛ فقط می‌دانم یک باشگاه تقاضای افزایش بازیکن داشته که اجازه بدهید نامی از آن نبرم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا