اخبار ورزشی

بازتاب بین‌المللی حرکت عجیب گرایی در بلگراد/ محرومیت یک ساله در انتظار کشتی‌گیر ایرانی

خبر ورزشی

در جریان برگزاری رقابت محمدرضا گرایی مقابل حریف ژاپنی در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان، در شرایطی که گرایی در حال شکست مقابل حریف خود بود، یک بطری آب از روی سکوهای تماشاگران به روی تشک پرتاب شد؛ اتفاقی که منجر به وقفه در جریان مبارزه و در نهایت پیروزی محمدرضا گرایی شد.

ژاپنی‌ها با اعلام این که برادر محمدرضا گرایی عامل پرتاب بطری به روی تشک بوده است خواستار برخورد با محمدعلی گرایی شدند که در نهایت نیز وی از روی سکو به بیرون سالن مسابقات هدایت شد.

پس از این اتفاق و ایجاد وقفه در کشتی، محمدرضا گرایی در ادامه با نتیجه ۱۱ بر ۱۰ بر حریف ژاپنی خود پیروز شد و در نهایت مدال برنز و سهمیه المپیک گرفت اما کشتی‌گیر ژاپنی حذف شد.

سایت inside the games با بازتاب این اتفاق نوشت: فدراسیون کشتی ایران اعلام کرد که پس از محرومیت محمدعلی گرایی در نظر دارد درخواست تجدید نظر در محرومیت این‌کشتی‌گیر را به اتحادیه جهانی کشتی بفرستد.

اتحادیه جهانی کشتی محمدعلی گرایی را به دلیل انجام این کار تا اطلاع ثانوی از حضور در میادین کشتی محروم کرده است و قرار است کمیته انضباطی این اتحادیه درباره وی رای نهایی خود را اعلام کند. محمدعلی گرایی پیش از این مدال برنز مسابقات جهانی ۲۰۱۷، ۲۰۱۹ و ۲۰۲۱ را از آن خود کرده بود.

این رای ممکن است شامل محرومیت یک ساله از حضور در میادین کشتی شود که با این حساب وی حضور در المپیک را از دست خواهد داد.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا