اخبار ورزشی

از ۳ مدال‌آور جهانی کشتی تا شانس مدال در یک روز

در تاریخ مسابقات جهانی کشتی فرنگی استان خوزستان تنها با 3 کشتی‌گیر موفق به کسب مدال جهانی شده و این در حالی است که در در روز اول رقابت‌های بلگراد این استان با سه نفر شانس کسب مدال دارد.

ورزش3

کشتی خوزستان؛

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از تسنیم، مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان در رشته فرنگی از صبح روز گذشته (30 شهریور) در سالن اشتارک آره‌نا آغاز شد. پویا دادمرز در 55 کیلو، محمدعلی گرایی در 77، علیرضا مُهمدی در 82 و امین میرزازاده در 130 کیلوگرم نمایندگان ایران در روز اول رقابت‌ها بودند که دادمرز با قبول شکست مقابل الدانیز عزیزلی در نیمه‌نهایی، به دیدار رده‌بندی راه پیدا کرد و امشب شانس کسب مدال برنز را خواهد داشت. مُهمدی و میرزازاده هم با عبور از سد کشتی‌گیران مولداوی و کوبا به فینال رقابت‌ها راه پیدا کردند.

نکته جالب توجه اینکه هر سه کشتی‌گیری که روز گذشته شانس کسب مدال را به دست آوردند – که مدال دو تن از آنها به واسطه فینالیست شدن قطعی است- خوزستانی‌ هستند؛ دادمرز و مُهمدی اهل ایذه و میرازاده اهل گُتوند.

پیش از این استان خوزستان هرچند مهد کشتی فرنگی در ایران است و همیشه بیشترین قهرمانی‌ها را در مسابقات کشوری و بیشترین ملی‌پوش را در مسابقات مختلف دارد اما تنها توسط سه نفر موفق به کسب مدال جهانی شده است.

حبیب اخلاقی از این استان، دو مدال برنز مسابقات جهانی 2009 هرنینگ و 2015 لاس‌وگاس را در کارنامه دارد. سعید عبدولی علاوه بر برنز المپیک 2016 ریو، مدال طلای جهانی 2011 استانبول و دو برنز جهانی‌های 2017 پاریس و 2019 نورسلطان را به دست آورده و امین میرزازاده نیز سال گذشته با کسب مدال نقره جهانی 2022 بلگراد، سومین کشتی‌گیر خوزستانی بود که به نشان جهانی رسید؛ اما در روز اول مسابقات کشتی قهرمانی 2023 جهان، سه خوزستانی شانس کسب نشان جهانی را به دست آوردند که قطعاً دو نفر از آنها روی سکو خواهند رفت.

دادمرز هم که سال گذشته در آخرین مصاحبه‌اش پیش از حضور در مسابقات جهانی 2022 ابراز امیدواری کرده بود که سومین خوزستانی باشد که مدال جهانی می‌گیرد، امسال این فرصت را دارد که در دومین سال ملی‌پوش شدن مدال جهانی بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا