اخبار ورزشی

ادعای مشهورترین مربی تنیس: المپیک اهمیتی ندارد

پاتریک مورات‌اوغلو، مربی سرشناس و پرحاشیه تنیس، گفت که فکر می‌کند مسابقات المپیک برای دنیای تنیس ارزش خاصی ندارد.

ورزش3

به گزارش “ورزش سه”، مورات اوغلو یکی از سلبریتی‌های دنیای تنیس محسوب می‌شود. او با سرنا ویلیامز به قهرمانی ۹ عنوان گرند اسلم رسید و بعد از او دوره‌های موفقی را با سیمونا هالپ و هلگر رونه سپری کرد و البته ماجرای دعواها و قهر و آشتی‌هایش با هر یک از شاگردان مشهورش، از حواشی هر روز و هر ماه دنیای تنیس هستند. همچنین هر سال آکادمی‌ این مربی بازیکنان با استعداد و توانمندی را به دنیای تنیس معرفی می‌کند. کوکو گوف، قهرمان یو اس اوپن در کودکی شاگرد آکادمی این مربی مشهور بوده است.

او که به اظهارات جنجالی هم شهرت دارد، در جدیدترین اظهارنظرش گفت که مسابقات المپیک برای دنیای تنیس پررنگ نیست:” در هر سال ۴ گرند اسلم و ۹ مسترز برگزار می‌شود. این‌ مسابقات امتیاز و جایزه نقدی دارند و تماشاگران زیادی آنها را می‌بینند. همچنین بهترین‌های جهان در این رقابت‌ها بازی می‌کنند. در المپیک اما اینگونه نیست. ورزش ما مثل دو و میدانی یا شنا نیست که هر سال یک مسابقه بزرگ جهانی وجود داشته باشد و بعد از آن المپیک اوج افتخار هر بازیکن باشد.

حتی تنیس اول در المپیک بود و مدتی حذف شد و باز سال ۱۹۸۸ به المپیک برگشت. ورزش ما پیوند سابقه‌داری با المپیک ندارد و هر تنیس بازی ترجیح می‌دهد قهرمان گرند اسلم باشد تا قهرمان المپیک. باید واقعیت را قبول کنیم.”

1938565

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا