اخبار ورزشی

اتفاقات مثبت برای ملوان با کادر جدید/ حرکت انزلی‌چی‌ها به سمت اوج

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در فصل بیست و سوم لیگ برتر آمار خوبی را از خود به ثبت رسانده و این امیدواری را به وجود آورده که به روزهای خوب دهه‌های گذشته برگردد.

فوتبال 11

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال ملوان بندرانزلی فصل گذشته و با هدایت مازیار زارع موفق شد در لیگ برتر ماندنی شود. ملوانی‌ها در یکی از بازی‌های مهم و حساس فصل گذشته با متوقف کردن سپاهان در اصفهان علاوه بر اینکه مُهر تأییدی به ماندن خود در لیگ برتر زدند، این تیم را هم از قهرمانی دور کردند.

پس از پایان رقابت‌های فصل گذشته، مهدی تارتار جایگزین زارع در رأس کادرفنی ملوانی‌ها شد. با روی کار آمدن تارتار در ملوان، هواداران این تیم شاهد روند مثبت تیم خود در مسابقات لیگ برتر بودند.

ملوان در ۶ بازی نخست خود در فصل بیست و سوم توانسته ۱۰ امتیاز کسب کند و نیمی از دیدارهای خود را با پیروزی پشت سر گذاشته است. مسعود زائر کاظمینی و رضا جعفری ۲ مهره کلیدی ملوانی‌ها تا به اینجای کار بوده‌اند و هر کدام با به ثمر رساندن ۳ گل نقش پررنگی در کسب عملکرد خوب شاگردان تارتار داشته‌اند. خط دفاعی و دروازه بان این تیم هم در ۳ بازی توانسته کلین شیت داشته باشد.

نکته بارز در تیم مهدی تارتار این است که آنها در بیشتر دیدارهایی که به میدان رفته‌اند طبق اطلاعات سایت‌های آماری، بالای ۵۰ درصد مالکیت توپ را در طول بازی در اختیار داشته‌اند که این نشان دهنده تغییر شیوه بازی انزلی چی ها در فصل بیست و سوم است.

ملوانی‌ها در بازی اول خود که با نتیجه ۲ بر یک مغلوب ذوب آهن شدند، ۶۱ درصد مالکیت توپ را عهده دار بودند، در هفته سوم و مقابل فولادخوزستان که نخستین پیروزی فصل این تیم رقم خورد، آنها در ۶۵ درصد صاحب توپ و زمین بازی بودند.

آنها در دیدار حساس خود مقابل تیم نساجی که می‌شود از آن به دربی شمال کشور نیز یاد کرد، آمار ۵۷ درصدی را به ثبت رساندند. تارتار و اعضای کادرفنی ملوان نشان داده‌اند که در بازی‌های این فصل به دنبال ارائه نمایش تماشاگر پسند هستند و با در اختیار داشتن مالکیت بیشتر توپ در طول بازی به دنبال کسب نتیجه بهتر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا