اخبار ورزشی

آغاز دوباره لیگ پس از وقفه ناامیدکننده/تلاش قعرنشینان برای پیروزی

لیگ برتر فوتبال کشور پس از وقفه ای طولانی امروز با برگزاری سه دیدار هفته هفتم از سر گرفته می شود.

فوتبال 11

به گزارش خبرنگار مهر، لیگ برتر فوتبال کشور پس از وقفه‌ای طولانی مدت به دلیل برگزاری بازی‌های پرسپولیس، سپاهان و نساجی در دو هفته نخست لیگ قهرمانان آسیا و همچنین حضور تیم امید در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو چین از امروز با برگزاری سه دیدار در حالی آغاز خواهد شد که تیم‌ها تنها هفته هفتم را برگزار خواهند کرد. چرا که فیفا دی برای تیم‌های ملی آغاز خواهد شد و بازیکنان باید در اختیار کادر فنی تیم ملی قرار بگیرند تا برای حضور در تورنمنت اردن آماده شوند.

هفته هفتم لیگ برتر فوتبال کشور با میزبانی قزوین، اراک و خوزستان آغاز خواهد شد تا بار دیگر فوتبال کشور از سر گرفته شود.

* شمس آذر قزوین – ذوب آهن

تیم فوتبال شمس آذر قزوین که در این فصل به لیگ برتر صعود کرده است تا به امروز با یک مساوی و برد توانسته است ۴ امتیاز به دست آورد اما به دلیل جریمه ۳ امتیازی ابتدای فصل با تصمیم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال سه امتیاز را از دست داده و اکنون تنها صاحب یک امتیاز و یک بازی کمتر در جایگاه ۱۴ جدول لیگ برتر قرار دارد. پیروزی در این دیدار برای شاگردان دقیقی بسیار مهم است چرا که این برد می‌تواند آنها را از بحران خارج کند.

در آن سوی میدان ذوب آهن اصفهان شرایط نسبتاً خوبی دارد و با ۲ پیروزی، ۲ مساوی و یک شکست در جایگاه هفتم جدول لیگ برتر قرار گرفته است. شاگردان محمد ربیعی در این دیدار برای رسیدن به جمع تیم‌های مدعی لیگ برتر باید مقابل نماینده قزوین به برتری برسند. آنها در صورت شکست یا تساوی مقابل شمس آذر به جایگاه‌های پایین‌تر جدول سقوط خواهند کرد.

* آلومینیوم اراک – تراکتور

تیم آلومینیوم اراک در این فصل شروع بسیار خوبی را با مجتبی حسینی داشته و در حال حاضر تیم سوم جدول است. شاگردان حسینی در این دیدار میزبان هستند و می‌توانند از فرصت میزبانی خود به خوبی استفاده کنند. تراکتوری‌ها در رده چهارم جدول سایه به سایه به دنبال آلومینیومی‌ها هستند. شاگردان حسینی برای اینکه از تیم‌های صدر جدول عقب نمانند باید تراکتور از پیش رو بردارند که کار بسیار دشواری است.

در مقابل تیم تراکتور هم مانند آلومینیوم اراک ۳ پیروزی و ۲ شکست را در کارنامه خود دارد و تنها به دلیل تفاضل گل پایین‌تر از نماینده اراک قرار گرفته است. شاگردان خمز تا به امروز ۳ پیروزی اقتصادی یک بر صفر را به دست آوردند اما همین پیروزی‌های اقتصادی باعث شده است تا در جمع تیم‌های بالا نشین جدول باشد. تراکتور برای اینکه از کورس استقلال و پرسپولیس جا نماند باید مقابل آلومینیوم در اراک به پیروزی برسد.

آغاز دوباره لیگ پس از وقفه ناامیدکننده/تلاش قعرنشینان برای پیروزی

* استقلال خوزستان – پیکان تهران

استقلال خوزستان که با سیروس پورموسوی به عنوان تیم دوم به لیگ برتر رسیده است در این روزها حال روز خوبی ندارد و با یک امتیاز در قعر جدول حضور دارد. شاگردان پورموسوی که عملکرد خوبی را نداشتند و برای رهایی از بحران و جدایی از قعر جدول باید در خوزستان از امتیاز میزبانی استفاده کنند و به برتری برسند. هرچند تیم پیکان هم برای کسب جایگاه بهتر برای پیروزی به خوزستان خواهد رفت.

پیکان تهران هم که با رسول خطیبی و بازیکنان جوان خود با ۳ تساوی و ۲ شکست و با ۳ امتیاز در رده ۱۳ جدول ایستاده است و برای اینکه بتواند به رده‌های بالاتر برسد باید در خوزستان از صد استقلال عبور کند. کاری که بسیار دشوار خواهد بود. چرا که هر ۲ تیم به پیروزی این بازی نیاز دارند.

برنامه بازی‌های هفته هفتم لیگ برتر به شرح زیر است:

پنجشنبه ۱۳ مهرماه
* شمس آذر قزوین – ذوب آهن؛ ساعت ۱۷:۱۵
* آلومینیوم اراک – تراکتور تبریز؛ ساعت ۱۷:۱۵
* استقلال خوزستان – پیکان؛ ساعت ۱۹:۳۰

جمعه ۱۴ مهرماه
* هوادار تهران – فولاد خوزستان؛ ساعت ۱۷:۰۰

شنبه ۱۵ مهرماه
* مس رفسنجان- استقلال؛ ساعت ۱۷:۴۵
* سپاهان – صنعت نفت آبادان؛ ساعت ۱۹:۴۵

یکشنبه ۱۶ مهرماه
‌* ملوان- نساجی مازندران؛ ساعت ۱۷:۱۵
‌* پرسپولیس – گل گهر سیرجان؛ ساعت ۱۹:۱۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا