اخبار اجتماعی

یکی از ارکان مهم ساختن یک رابطه، مهرورزی است

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

لیلا شقاقی روانشناس بالینی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: رابطه برای انسان از جایگاه خاصی برخوردار است.ارتباط برقرار کردن آن هم موثر و سازنده می تواند کمک کننده انسان باشد و او را  به حد اعلاء و شکوفایی برساند.

او گفت: ساخته شدن یک رابطه به دو طرف بستگی دارد و حفظ آن از اهمیت بیشتری برخوردار است.یکی از ارکان مهم ساختن یک رابطه مهرورزی در سایه اخلاق است. فرد بدون مهرورزی و احترام، عشق جایگاه و رابطه خود را از دست می دهد. با کم ویا بی توجهی، دوست داشتن هم ضعیف می شود. رابطه درست نتیجه رابطه درست و نبود نواقص در یک انسان است.همه ما دارای نقاط ضعف هستیم که می توانیم در کنار یک فرد دیگر که آن هم نواقص خود را دارد، به طور نسبی خوشحال باشیم.وقتی ما بتوانیم همدیگر را آن طور که هستیم بپذیریم آن وقت می توانیم یک رابطه سالم و درست داشته باشیم.

شقاقی بیان کرد: مشکل از آن جایی شروع می شود که ما نمی توانیم افراد را همان طور که هستند بپذیریم و می خواهیم آن طوری باشند که خودمان می خواهیم.اگر این خود،خود سالمی باشد مشکلی در آن نیست که بخواهیم طرف مقابلمان شبیه به ما شود. 

او در ادامه تصریح کرد:  اگر رابطه بر اساس پذیرش کنار هم اتفاق بیفتد، می توانیم بگوییم آن رابطه سالم خواهد ماند. تعریف مهرورزی صرفا این نیست کنار هم قرار بگیریم و یکسری تبادلات عاطفی داشته باشیم ما می توانیم با پذیرش یکدیگر اوج مهر را به هم نشان دهیم. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا