اخبار اجتماعی

فلسفه مأموریت‌های پلیس خدمت صادقانه به مردم است

معاون تبلیغات و روابط عمومی سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی کشور گفت: فلسفه مأموریت‌های پلیس خدمت صادقانه و بی‌منت به مردم است.

خبرگزاری تسنیم

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سردار محمد بهرامی در نشست خبری با اصحاب رسانه در راستای تشریح برنامه‌های فرهنگی سازمان عقیدتی سیاسی در هفته فراجا، ضمن تبریک میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع) با بیان اینکه فلسفه مأموریت‌های پلیس، خدمت صادقانه و بی‌منت به مردم است تأکید کرد: امروز پلیس با مردم، در خدمت مردم و برای مردم است. 

وی در ادامه هفته فراجا را بهترین فرصت برای نمایش دستاوردهای بخش‌های مختلف مجموعه انتظامی و نشان دادن پلیس مکتبی و معنوی و انقلابی دانست و تصریح کرد: برای اینکه انتظارات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) را در خصوص داشتن پلیس در تراز انقلاب اسلامی، محقق کنیم باید معنویت و اخلاق اسلامی را که به برکت انقلاب اسلامی در انتظامی کشور رشد و نمو داشته را در وهله اول حفظ کنیم و برای ارتقاء آن برنامه داشته باشیم و این معنویت خالصانه را به منصه ظهور برسانیم تا همگان به داشتن چنین پلیس مکتبی و ایثارگری افتخار کنند. 

بهرامی افزود: انتظامی کشور سازمانی است که تحت رهبری ولایت دینی قرار دارد و بی‌تردید رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) برای کارکنان هم یک تکلیف سازمانی و هم یک تکلیف دینی است که همواره باید با همتی مضاعف، در سرلوحه رفتار و عمل کارکنان پلیس قرار داشته باشد.

این مقام مسؤول گفت: در راستای ارتقاء هوشیاری و بصیرت دینی و انقلابی کارکنان و خانواد‌ه‌ها و به‌ویژه آموزش برخورد حکیمانه با مردم، سازمان عقیدتی سیاسی در تمامی ایام سال به صورت مداوم برنامه‌های متعدد در دستور کار خود دارد و هدف از اجرای این برنامه‌ها ارتقاء روحیه معنوی و جهادی کارکنان برای خدمت‌رسانی هر چه مطلوب‌تر به ملت شریف ایران اسلامی است.

وی در ادامه با اشاره به برپایی مواکب‌الحسین شهدای انتظامی در ایام اربعین در پایانه‌های مرزی و کربلای معلی گفت: افتخار مجموعه انتظامی این است که خدمتگزار مردم باشد و در ایام اربعین نیز جلوه خدمت‌رسانی معنوی خود را با برپایی این مواکب و ارائه خدمت به بیش از یک میلیون و پانصد هزار زائر امام حسین(ع)به نمایش گذاشت.

بهرامی با تبیین شعار هفته انتظامی «شهروند قانون‌مدار؛ پلیس خدمتگزار»در تشریح برنامه‌های این هفته گفت: سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی با اجرای ده‌ها برنامه فرهنگی معرفتی و بصیرتی شامل محافل انس با قرآن، جشنواره شعر عاشقان بی ادعا، تولید و پخش نماهنگ‌های فاخر، پخش مستندهای تولید شده در رسانه ملی و شبکه‌های اجتماعی به صورت گسترده،دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران، رونمایی از 10 عنوان کتاب تدوین شده، نشست‌های روشنگری، فضاسازی‌های انقلابی و محیطی یگان‌ها و برگزاری مسابقات کتابخوانی و برنامه‌های متنوع و متعدد دیگر سعی دارد در هفته انتظامی چهره مقتدر، توام با رأفت اسلامی پلیس مکتبی ایران اسلامی را بهتر به همگان معرفی کند. 

این مقام انتظامی با اشاره به اهمیت فضای مجازی در جامعه امروز افزود: سازمان عقیدتی سیاسی با راه‌اندازی صدها کانال در شبکه‌های اجتماعی داخلی و خارجی و جذب هزاران مخاطب نسبت تولید و انتشار محتوای مذهبی، انقلابی و بصیرتی اقدامات شایسته ای را انجام داده است.

وی در ادامه با اشاره به درخشش انتظامی کشور در مسابقات سراسری قرآن کریم نیروهای مسلح افزود: کسب مقام دومی این دوره از مسابقات متأثر از برگزاری مدون برنامه‌ها و آموزش‌های قرآنی برای ارتقاء سطح دانش و بینش قرآنی در مجموعه انتظامی در سراسر کشور است که امروز ما با استفاده از اساتید ممتاز در دوره‌های توانمندسازی، بیش از بیست هزار فرهیخته قرآنی در سطح فراجا داریم.

سردار بهرامی بزرگترین مدال افتخار پلیس مکتبی را ابراز رضایت نائب برحق امام عصر (عج) دانست و تصریح کرد: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بارها در فرمایشات خود با کلام حکیمانه مجموعه انتظامی را مورد لطف و عنایت قرار داده‌اند که این موضوع باعث به وجد آمدن کارکنان و ایجاد روحیه مضاعف آنان شده است.

معاون تبلیغات و روابط عمومی سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی کشور در پایان ضمن قدردانی از تعاملات سازنده اصحاب رسانه و خبرگزاری‌ها گفت: هر چه این ارتباط متقابل بیشتر باشد تأثیرات آن را می توان در احساس امنیت جامعه مشاهده کرد و انعکاس اقدامات مجموعه انتظامی به آحاد جامعه در خنثی‌سازی فتنه‌های دشمنان بسیار مؤثر است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا