اخبار اجتماعی

صلیب سرخ در حمایت از غیرنظامیان غزه، فورا اقدام کند

رئیس جمعیت هلال احمر ضمن محکوم کردن حملات رژیم صهیونیستی به مراکز هلال احمر خواستار ورود جدی مجامع بین المللی برای صیانت از حقوق بین الملل بشردوستانه در غزه شد.

خبرگزاری صدا و سیما

رئیس جمعیت هلال احمر ضمن محکوم کردن حملات رژیم صهیونیستی به مراکز هلال احمر خواستار ورود جدی مجامع بین المللی برای صیانت از حقوق بین الملل بشردوستانه در غزه شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، پیرحسین کولیوند در نامه‌های جداگانه به کیت فوربس، رئیس فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر و میرجانا اسپولجاریک ایگر، رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ نوشت: با تداوم حملات گسترده علیه غیرنظامیان در نوار غزه، همچنان شاهد وقوع حوادث ناگوار بشردوستانه‌ای هستیم که به کشته، مجروح شدن و آوارگی افراد زیادی به ویژه زنان و کودکان به عنوان آسیب‌پذیرترین اقشار جامعه شده است.

­وی افزود: برای چندمین بار است که خبر‌های بسیار ناراحت‌کننده و غیرقابل باوری از حمله نیرو‌های اشغالگر اسرائیل به بیمارستان‌ها، مراکز هلال احمر، آمبولانس‌ها، کادر بهداشتی و درمانی و تیم‌های امدادی هلال احمر غزه شنیده می‌شود.

­رئیس جمعیت هلال احمر گفت: این جمعیت خواستار چاره‌اندیشی فوری درخصوص بحران غزه، پایان محاصره، فراهم شدن دسترسی ایمن به نیازمندان، حفاظت از کادر درمان و نجات مصدومان و غیرنظامیان است و باور دارد که کمیته بین‌المللی صلیب سرخ بنا به ماهیت و هدف ذاتی خود در راستای صیانت از حقوق بین‌الملل بشردوستانه باید در حمایت از غیرنظامیان و کادر درمانی و بهداشتی اقدام فوری و عملیاتی انجام دهد.

­کولیوند افزود: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران ضمن محکومیت این حملات، از آن کمیته می‌خواهد تا نسبت به اجرای تعهدات خود در راستای حقوق بین‌الملل بشردوستانه وفق کنوانسیون‌های چهارگانه ژنو و سایر اسناد بین‌المللی الزام‌آور با همکاری سایر سازمان‌های بین‌المللی ذی‌ربط و همه فعالان بشردوستانه اقدام کند.

­این مقام مسئول نوشت: بار دیگر، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از جمعیت‌های ملی که همواره به انجام وظایف بشردوستانه خود و کمک به آسیب‌دیدگان و نیازمندان متعهد است، آمادگی خود را برای حمایت و پشتیبانی از امدادرسانی به مردم بی‌دفاع غزه اعلام می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا