اخبار اجتماعی

شائبه‌هایی که سلامت امتحانات را خدشه دار کرده بود از بین بردیم

خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، محسن زارعی در نشست خبری امروز که با موضوع امتحانات نهایی خرداد ۱۴۰۳ برگزار شده بود؛ گفت: برای مناطقی که مهاجر پذیر هستند؛ نیاز به توجه بیشتری داشتیم که صورت گرفت؛ این توجه هم از جهتی باید افزایش امکانات و تجهیزات را شامل می‌شد و هم باید مداخلاتی از سوی شورای عالی آموزش و پرورش صورت گیرد.

وی با اشاره به سال‌های شیوع کرونا که آموزش غیر حضوری شده بود گفت: آموزش غیر حضوری یکی از شیوه‌های آموزشی است اما رها شدگی وضعیت آموزش در سال‌های کرونا. موجب خساراتی به نهاد تعلیم و تربیت شد؛ که اثرات آن برای سال‌ها خواهد ماند.

زارعی با بیان اینکه آزمون نهایی امسال آزمونی استاندارد از طراحی تا اجرا خواهد بود گفت: بسیاری از اقدامات ابتدایی از سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ آغاز شد. امتحانات نهایی به شیوه امروزی گام به گام اجرایی شد.

وی با بیان اینکه به طراحان سوال‌های امتحان نهایی خود اعتماد کامل داریم گفت: با این وجود برای بستن هر روزنه‌ای که شائبه سلامت و امنیت امتحانات نهایی را داشته باشد طراحان سوال برای مدتی طولانی در قرنطینه هستند. برای سلامت امتحانات شائبه‌ها را از بین بردیم و در مرحله اجرا تمام پیش‌بینی‌های لازم برای امنیت آزمون‌ها انجام شده است و در سطح عالی تمام هماهنگی‌ها صورت گرفته است.

در حال تکمیل…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا