اخبار اجتماعی

سطح بندی اراذل تهران/ اراذل و اوباش چه کسانی هستند؟  

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

 سعید راستی معاون عملیات پلیس اطلاعات و امنیت تهران بزرگ گفت : اراذل و اوباش و افراد شرور کسانی هستند که اقداماتی مانند مانند باج گیری ، عربده کشی ، قمه کشی ، استفاده از انواع سلاح و چاقو ، تیراندازی با سلاح و تخریب اموال عمومی و خصوصی شهروندان در محله یا در شهر انجام می دهند .

وی افزود : پلیس در دستور العمل های خود این افراد شرور را سطح بندی کرده و کسانی که تکرار شرارت داشته باشند از نظر پلیس در سطح یک تعریف شده اند و رفتار وحرکات آنان در کنترل و اشراف اطلاعاتی پلیس قرار دارد .

معاون عملیات پلیس اطلاعات و امنیت تهران بزرگ بیان داشت : اما اراذل سطح دو کسانی هستند که معمولا نوچه های افراد سطح یک هستند و به همکاری آنان در شرارت ها می آیند .

سرهنگ راستی افزود : اراذل سطح 3 هم افرادی هستند که معمولا نوع شرارت آنها یک یا دو بار تکرار شده است .البته کسانی هم نو پدید هستند و شرارت خاصی ندارند ولی اقدامات انها در سطح شهر ممکن است به نوعی باشد که باعث مزاحمت برای دیگر شهروندان گردد مانند اینکه برای مردم کوچه و خیابان و یا برای مدارس مزاحمتی ایجاد نمایند . حتی پلیس امنیت این افراد را نیز در چتر اطلاعاتی و امنیتی خود دارد و مراقب رفتار آنان است .

وی ابراز داشت : هر آنچه که در حوزه های فرهنگی و اجتماعی بیشتر صرف گردد گردد واقعا هزینه نیست بلکه اینها سرمایه گذاری هایی است که محصول آن ایجاد امنیت در بلند مدت است و به نفع مردم و جامعه خواهد بود .

سرهنگ راستی اظهار داشت : خیلی از ماموریت ها و عملیات هایی که همکاران بنده در تهران بزرگ انجام می دهند و در رسانه ها و فضای مجازی درباره زمین گیر شدن اراذل و اوباش و مجرمین خطرناک مشاهده می نمایید ، ناشی از حمایت های مردمی و کنترل و اشراف عملیاتی پلیس است وخیلی از توفیقات ودستگیریهای پلیس محصول مشترک همدلی مردم و پلیس در کنار یکدیگر است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا