اخبار اجتماعی

“دفاع مقدس” درخشان‌ترین صحنه‌ نقش‌آفرینی ملت ایران

فرمانده مرزبانی فراجا گفت: مرزبانان ادامه‌دهنده راه رزمندگان دوران دفاع مقدس هستند و با نثار جان خود از کیان ایران اسلامی پاسداری می‌کنند.

خبرگزاری تسنیم

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سردار احمدعلی گودرزی؛  فرمانده مرزبانی فراجا، با اشاره به ارزش‌های گران‌بها و بی بدیل دفاع مقدس اظهار کرد: دفاع مقدس یکی از درخشان ترین صحنه‌های نقش آفرینی ملت مسلمان ایران است و هنوز ناگفته‌های بسیاری دارد که لازم است بیان شود تا نسل‌های آینده با ایثار و فداکاری ملت ایران و رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس بیشتر آشنا شوند.

وی افزود: حفظ ارزش‌های دوران دفاع مقدس ما را در حفظ و تداوم انقلاب یاری خواهد کرد و یقینا این‌چنین است که در جنگ تحمیلی ناظر مجاهدت‌ها، تلاش و پیکار مخلصانه فرماندهان و رزمندگان بودیم؛ به عنوان کسی که پا به پای رزمندگان دفاع مقدس بودم، ناگفته‌هایی از آن دوران هم هنوز وجود دارد که شایسته است در رمان‌ها، فیلم ها و … بیشتر به آن پرداخته شود.

فرمانده مرزبانی انتظامی کشور تصریح کرد: در بُعد معنوی، آنچه من می توانم بگویم این است که جنگ 8 ساله دفاع مقدس، جنگ بین ایمان و کفر بود و در صحنه های نبرد هر گاه بعد معنوی، ارتباط با خدا، اخلاص، بی توجهی به امکانات دنیوی و در یک کلمه توکّل قوی تر بود، موفقیت، پیروزی و سلحشوری خودش را بیشتر نشان می داد و اگر احیانا در بعضی مواقع ما به امکانات مادی، نیروی انسانی، کمیت، طرح و عملیات خودمان تا حدودی اعتماد می کردیم، با عدم موفقیت روبه رو می‌شدیم؛ شاید اینها به این دلیل بود که خداوند می‌خواست ما را متوجه کند، که به کدام سمت و سو می‌رویم.

گودرزی، رزمنده دوران دفاع مقدس بیان کرد: در دوران دفاع مقدس توان ما به میزان امکاناتِ در دست ما نبود؛ توان ما به میزان اتصال و ارتباط با خداوند بود، در میدان رزم و مبارزه هر چه این اتصال قوی تر می‌شد، توانمندتر و اقتدارمان افزایش پیدا می‌کرد؛ ما در جریان دفاع مقدس، بدر را دیدیم که یک عده قلیل چگونه بر یک عده کثیر غلبه می کردند؛ در دفاع مقدس اُحُد را دیدیم که اگر احیانا در یک محور، بعضی از نیروها توجه شان به دستور فرماندهی ضعیف می شود و یا خدای ناکرده غیر از آنچه که مسائل انقلاب و نظام و خدا می خواهد، چیز دیگری در دل بعضی ها رسوخ می کند، چه عواقبی دارد.

وی ادامه داد: حاصل همه اینها این بود که نیروهایی ساخته شده‌اند که اکنون وقتی سراغ آنها می‌روید، آن بعد ارزشی و اخلاص‌شان بر همه چیز می‌چربد و به این باور رسیده‌اند که تنها عامل پیروزی ما همان معنویت بود.

فرمانده مرزبانی فراجا تأکید کرد: فقط این نبود که معنویت رزمندگان بر دفاع مقدس اثر بگذارد، بلکه دفاع مقدس هم در معنوی کردن رزمندگان اسلام نقش داشت که شاید ما کمتر به آن توجه کرده‌ایم، بسیار توانست جوان‌های ما را بسازد، این لایه دفاع مقدس برای من بسیار قابل توجه است.

گودرزی گفت: دفاع مقدس توانست جوانان و مردم ما را به گونه ای بسازد که نه تنها در دهه اول بلکه در دهه های بعد هم جزو حافظان اصلی انقلاب اسلامی باشند و در راه حفظ انقلاب، دیگران به تبع از آنها نقش آفرین بودند.

وی با اشاره به دستاوردها و محوریت دفاع مقدس نیز گفت: در دوران دفاع مقدس، ما هشت سال بدون پشتوانه اطلاعاتی و آموزش‌ها توانستیم به بهترین شکل دفاع را مدیریت کنیم، این سبب شد یک مجموعه ای از تجربیات، قوانین و توانمندی‌هایی را کشف کنیم و اکنون در دوره های آموزش جنگ، مبنای ما همان تاکتیک‌هاست؛ به فرموده مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز “مدظله العالی”، با شکل گیری ارتش بیست میلیونی انقلاب ما بیمه خواهد شد، اینها به برکت دوران دفاع مقدس بود.

گودرزی افزود: جمهوری اسلامی ایران در مانورهای نظامی، شگفتی‌های بزرگی را به دنیا نشان می‌دهد که همه‌ این توفیقات حاصل برکات دوران دفاع مقدس است، امروز می‌توان گفت ثمره دفاع مقدس را می توان همانند گذشته در مرزهای کشور دید، مرزهایی که با تجربه دفاع مقدس مدیریت و کنترل می‌شود و مرزبانانی که ادامه دهنده راه رزمندگان دفاع مقدس در سرحدات کشور هستند و با اهدای خون و جان خود از کیان ایران اسلامی دفاع و پاسداری می‌کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا