اخبار اجتماعی

خواص بی‌نظیر زعفران دم شده برای بدن

خبرگزاری خبرآنلاین

زعفران همچنین در داروهای باستانی، طب سنتی و درمان‌های خانگی به دلیل فواید سلامتی بی‌شمار آن مورد استفاده قرار گرفته است. به گزارش تایمز آف ایندیا، از تقویت ایمنی گرفته تا اطمینان از سلامت روان، رشته‌های دم‌کرده زعفران می‌تواند چندین بیماری را التیام بخشد. در این مطلب چند دلیل برای گنجاندن دم‌کرده زعفران در رژیم غذایی روزانه آورده شده است.

ضد افسردگی

آب زعفران دم شده سرشار از آنتی اکسیدان‌هایی است که به بهبود و بازسازی سلول‌های مغز کمک می‌کند. نتایج چندین تحقیق نشان می‌دهد که زعفران ممکن است دارای خواص ضد افسردگی باشد که به تقویت قدرت مغز کمک می‌کند و در بهبود خلق و خو تاثیر دارد. ممکن است در برخی موارد نیز به کاهش علائم افسردگی و اضطراب کمک کند.

تاثیر در بهبود نفخ و سوءهاضمه

مصرف آب زعفران به صورت دم شده می تواند فواید گوارشی داشته باشد و به تسکین ناراحتی‌های گوارشی کمک کند. ممکن است به کاهش گاز، نفخ و سوء هاضمه کمک کند.

تاثیر در مدیریت وزن

زعفران ممکن است دارای خواص سرکوب کننده اشتها باشد که به طور بالقوه می تواند با کاهش میل به غذا و میان وعده به مدیریت وزن کمک کند.

ضد التهاب و تورم

زعفران خواص ضد التهابی دارد و نوشیدن زعفران دم شده ممکن است به کاهش التهاب و تورم در بدن کمک کند. این می تواند به تدریج التهاب مزمن در بدن را که با خطر ابتلا به بیماری‌های مختلف مرتبط است، تسکین دهد.

سلامت چشم

زعفران ترکیباتی دارد که ممکن است سلامت چشم را تقویت کند. مصرف دم کرده زعفران یا آب زعفران با کمی دانه رازیانه به دلیل خواص آنتی اکسیدانی آن‌ها به طور طبیعی می‌تواند به کاهش پیشرفت دژنراسیون ماکولا و آب مروارید مرتبط با افزایش سن کمک کند. (دژنراسیون ماکولا شایع‌ترین علت کوری در افراد مسن است. در این بیماری ماکولا یا لکه زرد تخریب می‌شود. ماکولا قسمت حساس به نور شبکیه و مسئول دید مستقیم و واضح است که برای کارهای دقیق مثل خواندن و رانندگی لازم است).

تاثیر در کاهش دردهای دوران قاعدگی

برخی تحقیقات نشان می‌دهد که دم کرده زعفران یا زعفران حل شده در آب گرم ممکن است به کاهش علائم سندرم پیش از قاعدگی (PMS) و دردهای قاعدگی در صورت مصرف منظم کمک کند.

۲۳۳۲۳۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا