اخبار اجتماعی

“جایزه ملی محیط زیست” در دولت سیزدهم احیا شد

معاون آموزش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: آخرین دوره جایزه ملی محیط زیست در سال ۱۳۹۶ برگزار شده بود. پس از استقرار دولت سیزدهم و حسب دستور ریاست سازمان حفاظت محیط زیست، بنده به عنوان دبیر جایزه ملی به همراهی همکارانم در سازمان جایزه را احیا کردیم.

خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، صبح امروز همایش سیزدهین دوره جایزه ملی محیط زیست، با حضور علی سلاجقه؛ معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور و سایر مدعوین در سالن شهدای محیط زیست برگزار شد.

در ابتدای این نشست، نورلله مرادی؛ معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: در ابتدای سخنم یاد و خاطره شهدای بزرگوار محیط زیست را گرامی می‌دارم و به روح بلند حاج قاسم سلیمانی که امروز ییشتر از همیشه حضور منورش را در منطقه و جهان شاهد هستیم، درود می‌فرستم.

وی ادامه داد: آخرین دوره جایزه ملی محیط زیست در سال 1396 برگزار شده بود. پس از استقرار دولت مردمی سیزدهم و حسب دستور ریاست سازمان حفاظت محیط زیست، بنده به عنوان دبیر جایزه ملی به همراهی همکارانم در سازمان جایزه را احیا کردیم و در آذرماه سال گذشته فراخوان آن در رسانه‌ها منتشر شده و با استقبال خوبی مواجه شد.

معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در این دوره نسبت به آخرین دوره، آثار 35 درصد ارتقا پیدا کرده و 393 مؤسسه و شرکت و سازمان مردم‌نهاد در این دوره شرکت کردند که 21 درصد افزایش داشته است.

مرادی تاکید کرد: یکی از وظایف سازمان محیط زیست تقدیر و قدردانی از بزرگان و فعالانی است که در این حوزه فعالیت دارند و به حفط محیط زیست کمک می‌کنند‌؛ مبتنی بر آن، هیئتی از دانشمندان تحت کمیته جایزه ملی محیط زیست شکل گرفت و در 16 جلسه 393 اثر بررسی شد که 62 اثر را در 6 گروه انتخاب کردند و  این آثار به مرحله نهایی راه پیدا کردند.

وی ادامه داد: پس از آن، از بزرگان حوزه محیط زیست دعوت کردیم تا داوران جایزه ملی باشند و جلسات متعددی شکل گرفت و پس از داوری و نظارت مجموعا 36نفر به عنوان نفرات برگزیده در گروه‌های 6گانه انتخاب شدند که ان‌شاءالله در این مراسم از این عزیزان تقدیر خواهد شد.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: امیدوارم این دوره فرصتی را فراهم کرده باشد که به ارتقای دانش و بینش همه مردم نسبت به محیط زیست منجر شود. جایزه‌ها شکل می‌گیرند تا فرصت فراهم کنند برای آگاه‌سازی و فرهنگ‌سازی و الگودهی.

مرادی خاطرنشان کرد: به نظرم این دوره از جایزه محیط زیست با همکاری شما، دستگاه‌ها، سازمان‌های مردم‌نهاد، فعالان محیط زیست و….  توانست شرایطی را فراهم کند که آنچه در دولت مردمی طراحی شده، یعنی ارتقای دانش و افزایش سواد محیط زیست محقق شود.

وی ادامه داد: ما تازه اول راه هستم و امیدواریم با همکاری همه شما این چراغی را که روشن کرده‌ایم به شعله‌ای فروزان تبدیل کنیم.

معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست یادآور شد: از تلاش شبانه‌روزی همکارانم برای برگزاری این جایزه و همچنین عنایت ویژه دکتر سلاجقه بر احیای جایزه ملی محیط زیست، تشکر می‌کنم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا