اخبار اجتماعی

تکمیل ۱۶ خوابگاه متاهلی تا پایان سال/ دانشگاه‌ها از ساخت خوابگاه متاهلی استقبال نکردند

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

جرقه اولین اقدامات توسعه خوابگاه‌های متاهلی پس از اعتراضات جمعی دانشجویان تحصیلات تکمیلی در سال‌های اخیر که دغدغه اصلی آن‌ها مسئله مسکن و سرپناهی برای ادامه تحصیل بود باعث شد که این نگرانی و دغدغه به مسئولان دانشگاهی منتقل شود.

در سال‌های اخیر علاوه براعتراضات دانشجویی، مسئله جوانی جمعیت نیز که در اولویت قوای سه گانه قرار گرفت و قوانین و بودجه‌هایی برای آن اختصاص داده شد، رسیدگی به دغدغه‌های دانشجویان متاهل در قانون جوانی جمعیت مورد توجه قرار گرفت و ساخت خوابگاه‌های متاهلی دارای ردیف بودجه مشخص شد و این بودجه تعریف شده تکلیفی را به سازمان‌ها و نهاد‌های دانشگاهی ارائه کرد که بر اساس آن باید در بازه زمانی مشخص نسبت به افزایش خوابگاه‌های متاهلی اقدام کنند.

با وجود اینکه بسیاری از دانشگاه‌های بزرگ جمع زیادی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی در آن‌ها مشغول به تحصیل هستند، اما متاسفانه بسیاری از این دانشگاه‌ها فاقد خوابگاه متاهلی هستند و همین امر باعث شده که دانشجو این دانشگاه‌ها را برای مقصد تحصیلی خود انتخاب نکنند و یا ترجیح می‌دهد که به تحصیل خود ادامه ندهند.

علی عسگری معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: تصمیم داشتیم امسال کار‌های ساخت ۱۰ خوابگاه دانشجویی انجام شود، اما فقط یک دانشگاه استقبال کرد.

عسگری با بیان اینکه اکنون قراردادی که با دانشگاه خوارزمی نوشته شده را اجرا خواهیم کرد گفت: دانشگاه‌ها هنوز از ساخت خوابگاه متاهلی استقبال نکردند در صورتی که دانشگاه‌ها اعلام آمادگی کنند ۱۰ خوابگاه امسال ساخته خواهد شد.

وی اظهار کرد: خوابگاه‌های متاهلی که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در دست ساخت دارد تا آخر امسال ساخته خواهد شد و تعدادشان به ۱۶ خوابگاه خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا