اخبار اجتماعی

برخورد با ۲۸۰۰ دانش‌آموز متخلف در امتحانات نهایی سال گذشته

معاون وزارت آموزش و پرورش از برخورد با ۲۸۰۰ دانش‌آموز متخلف در زمان برگزاری امتحانات نهایی سال گذشته خبر داد.

خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمدمهدی کاظمی در نشست خبری با رسانه‌ها درباره برگزاری امتحانات نهایی گفت: امسال سهم امتحانات نهایی در پذیرش دانشگاه‌ها 50 درصد است، ممکن است برخی افرادی که نتوانستند مطالعه انجام دهند به دنبال انجام تخلفاتی آزمون باشند که طبق قانون رسیدگی به تخلفات امتحانات نهایی اقدام خواهیم کرد.

وی افزود: از سال گذشته نسبت به ایجاد هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اقدام کردیم و رویکرد ما پیشگیرانه است و به دنبال اقداماتی هستیم که مانع از تخلفات شود.

معاون وزارت آموزش و پرورش گفت: اگر دانش‌آموز تخلفی را انجام دهد بلافاصله حوزه آزمون آن را گزارش می‌دهد و هییت بدوی نسبت به بررسی و اعلام رای اقدام خواهد کرد و پس از آن رای به دانش‌آموز اعلام می‌شود که 10روز فرصت اعتراض دارد.

کاظمی بیان کرد: سال گذشته 2806 تخلف داشتیم که 1672 مورد وسیله تقلب، 359  استفاده از وسایل و 13 مورد انتشار و افشای سوالات بعد از شروع آزمون را انجام دادند. برای 2643 نفر رای قطعی صادر شد، 23 نفر مشمول برائت، 701 مورد اخطار کتبی و 1480 مورد محرومیت از یک تا چند آزمون را گرفتند  که در روزهای بعدی برگزاری امتحانات با توجه به آرای صادر شده میزان تخلفات کمتر بود.

 

در حال تکمیل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا