اخبار اجتماعی

اگر فساد ازناحیه کارگزار حکومتی باشد برخورد قاطعانه‌تر خواهد بود

خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در جریان سفر استانی به آذربایجان شرقی چهارشنبه شب جلسه شورای اداری این استان طی سخنانی اظهار کرد: مدیران استانی باید مستمراً پیگیر موضوعات و مصوبات باشند و صرفاً این گزاره را تکرار نکنند که باید فلان سازوکار طراحی شود؛ خب شما مگر مدیر نیستید؟! باید میان شما و مردم عادی در اتخاذ راهکار برای رفع مسائل، تفاوت وجود داشته باشد.

رئیس دستگاه قضا بیان کرد: مدیران استان آذربایجان شرقی در حوزه‌های کاری‌شان موارد و مراتب ناظر بر قوانینِ اجرا نشده را به ما منتقل کنند تا ما سازمان بازرسی را بصورت ویژه موظف و مکلف گردانیم موضوع عدم اجرای قانون مزبور یا حتی به نحو مطلوب اجرا نشدن آن قانون را پیگیری کنند.

قاضی‌القضات تصریح کرد: بارها اعلام کرده‌ایم که با فساد و مفسد در هر جایگاه و مرتبه‌ای که باشد برخورد قاطعانه خواهیم کرد و چنانچه این فساد از ناحیه یک کارگزار حکومتی باشد، برخورد ما قاطعانه‌تر خواهد بود؛ البته پیش از آن باید تمامی تمهیدات را به کار ببندیم که از وقوع فساد توسط کارگزار حکومتی پیشگیری به عمل آید.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به موضوع اراضی موقوفه صوفیان در آذربایجان شرقی گفت: درخواست اعمال ماده ۴۷۷ در قبال اراضی مزبور واصل شده و رأی ناظر بر آن به زودی صادر خواهد شد؛ احتمال قوی می‌دهم که در این فقره، درخواست اعمال ماده ۴۷۷ پذیرفته شود؛ بر همین اساس باید در داخل استان برای تمشیت امور مرتبط با این اراضی هماهنگی‌ها و همکاری‌های مقتضی صورت گیرد.

رئیس عدلیه درخصوص موضوع انتقال زندان تبریز به محدوده خارج از شهر نیز گفت: مجدانه درصدد انتقال زندان تبریز به محدوده خارج از شهر هستیم و این مهم در قوانین و مصوبات اخیر نیز مورد توجه قرار گرفته است؛ استاندار آذربایجان شرقی نیز در تحقق این مهم، مساعدت‌های لازم را از حیث جانمایی و ساخت زندان جدید به عمل آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا