اخبار اجتماعی

افزایش ۲ برابری سرعت ساخت ۴ ایستگاه متروی تهران در ۲ سال اخیر

عملیات ساخت ۴ ایستگاه متروی تهران که از سال ۹۴ آغاز شد و با میانگین حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی به دوره مدیریت شهری فعلی رسید، اکنون به بهره‌برداری رسیده است.

خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، 16 اسفند سال 1377 بود که اولین قطار در خط 5 متروی تهران و حومه به حرکت در آمد و اکنون با گذشت 25 سال از حرکت اولین قطار از تهران به سمت کرج، 150 ایستگاه در حال خدمات رسانی به شهروندان است. 

در این سال‌ها،‌ متروی تهران فراز و نشیب‌های زیادی پشت‌سر گذاشت و در هر دوره مدیریتی توسعه این حمل و نقل پاک در دستور کار مدیران شهری قرار داشت البته در برخی سال‌ها این امر با کندی زیاد و بی‌مهری دولت و شهرداری مواجه شد اما اکنون قطار پیشرفت مترو به سرعت در حرکت و دسترسی هرچه بیشتر تهرانی‌ها به ایستگاه‌های مترو رو به افزایش است. 

در همین راستا قرار است روز گذشته 4 ایستگاه دیگر در خطوط 6 و 7 مترو به بهره‌برداری رسید و گام مؤثری در توسعه و جابه جایی مسافران این شبکه انبوه‌بَر برداشته شد. 

میدان کتاب آخرین ایستگاه بخش شمال غربی خط 7 و 3 ایستگاه شهران، شهرزیبا و شهید آرمان علی وردی در خط 6 دیروز با حضور رئیس جمهوری به بهره‌برداری رسید و بدین ترتیب تعداد ایستگاه‌های مترو به 154 و طول خطوط به 283 کیلومتر افزایش یاقت. 

عملیات ساخت این 4 ایستگاه از سال 94 آغاز شد و با میانگین حدود 60 درصد پیشرفت فیزیکی به دوره مدیریت شهری فعلی رسید؛ پیشرفت این 4 ایستگاه در طول دو سال اخیر به حدود 97 درصد رسید که قابلیت بهره‌برداری از آنها وجود دارد و به زودی با ساخت ورودی دوم تکمیل خواهد شد.

خط 6 متروی تهران به طول 31کیلومتر از بزرگراه دولت آباد (جنوب شرق تهران) آغاز می‌شود و تا شهرک کن (شمال غرب تهران) ادامه می‌یابد و دارای 31 ایستگاه  است. ایستگاه‌ شهرزیبا در منطقه 5 تهران و در میدان کانون واقع شده است، ایستگاه شهران نیز در محله شهران، ابتدای بزرگراه شهید همت قرار دارد و ایستگاه شهید آرمان علی‌وردی در سولقان، شهرک شرکت نفت واقع شده است.

خط 7 متروی تهران نیز به طول 27 کیلومتر از حدفاصل ورزشگاه تختی تا میدان بوستان سعادت آباد(شمال غرب تهران) است که 22 ایستگاه دارد و ایستگاه میدان کتاب آخرین ایستگاه طراحی شده در این خط است که در سعادت آباد (منطقه 2 تهران)، میدان بوستان قرار دارد. 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا