اخبار سیاسی

ورزشگاه جدید تهران نباید در نزدیکی حرم امام خمینی (ره) ساخته شود

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

غلامرضا شریعتی اندراتی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره ساخت ورزشگاه جدید در نزدیكی حرم امام خمینی (ره) اظهار کرد: باید از ساخت ورزشگاه در نزدیکی مکان‌هایی که مذهبی هستند و در آینده از قداست آن‌ کم می‌کند، پرهیز کرد.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس ادامه داد: نه تنها در نزدیکی حرم امام خمینی (ره)، بلکه در همه شهر‌ها نباید در کنار اماکن مذهبی چنین سازه‌هایی داشته باشیم.

شریعتی بیان کرد: یکی از موضوعاتی که در پروژه‌های عمرانی و زیرساختی بزرگ مطرح می‌شود سهولت دسترسی مردم است چون این سازه‌ها باید به گونه‌ای باشد که ترافیک و بار زحمت دیگران را کمتر کند.

وی اظهار کرد: باید در ساخت سازه‌های جدید به همه ابعاد  توجه کرد  و ساخت ورزشگاه در تهران نیز از این قائده مستثنی نیست.

محسن منصوری، معاون اجرایی رئیس جمهور در ۹ مهر اعلام کرده بود: جای یک کار بزرگ در حوزه ورزش در کارنامه این دولت و دولت‌های پس از انقلاب خالی بود و قصد داریم با توجه به ضرورت اجتماعی و نیاز حوزه ورزش، این کار را با ساخت یک استادیوم بزرگ انجام بدهیم. تهران نیاز به یک ورزشگاه فاخر دارد. در نشست اخیر رئیس‌جمهور با ورزشکاران نیز قرار شد این موضوع به سرعت انجام شود.

معاون اجرایی رئیس جمهور تاکید کرد: گام اول برای نهایی کردن موضوع مکان یابی است و زمین‌های مختلفی در مناطق مختلف شهر نیز پیشنهاد شد. با توجه به پیشنهادات تولیت آستان امام خمینی (ره) قرار شد مجموعه در این منطقه ساخته شود. قرار نیست صرفا یک ورزشگاه باشد بلکه به صورت یک مجموعه کامل ورزشی خواهد بود. باید زودتر طرح آن را نهایی کنیم. برای ساخت ورزشگاه نیز با ۲ مجموعه بزرگ مذاکراتی انجام داده‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا