اخبار سیاسی

همه آمده بودند/ ۲۲ بهمن روز تاریخی دیگر در کتاب سبز انقلاب اسلامی

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی روز گذشته در شرایطی برگزار شد که امسال هم مانند سال‌های گذشته از ماه‌ها قبل دولت‌های غربی و رسانه‌های تا دندان مسلح و حرفه‌ای به جنگ مردم، حضورشان و مشارکت آن‌ها در این جشن ملی آمده بودند.

جنگی که البته مدت‌هاست با استفاده از دروغ‌ها و بازی‌های رسانه‌ای خود علیه جمهوری اسلامی ایران راه انداخته اند و هر سال نیز با قدرت بیشتری آن را بر علیه ایران اسلامی ایجاد می‌کنند و هر سال نیز دست از پا دراز‌تر با شکست مواجه می‌شوند.

شکستی که البته به نظر می‌رسد، چندان برای دشمن درس عبرت نشده است و هر سال نیز به مانند سال‌های قبل به دنبال عدم همراهی مردم در روز جشن بزرگ انقلاب هستند.

البته در این بین آن‌ها با استفاده از بهانه‌هایی مانند گرانی و مشکلات اقتصادی امیدوارند بتوانند بخشی از مردم را با خود همراه کنند، اما هر سال موضوع به جای آن که دلیلی برای پیروزی دشمنان جمهوری اسلامی شود، شکستی جدید را برای آن‌ها رقم می‌زند.

۲۲ بهمن ۱۴۰۲ از قبل از آغاز رسمی راهپیمایی که ساعت ۹:۳۰ بود به میدان آزادی رفتم. میدان آزادی که بر خلاف انتظار علاوه بر حضور گسترده مردم یک ساعت پیش از آغاز رسمی مراسم، انواع و اقسام آخرین دستاورد‌های کشورمان در حوزه های دفاعی و فضایی را مشاهده کردم. این دستاورد‌ها آن قدر عظیم بود که سرتاسر میدان بزرگ آزادی را نقش و نگاری جذاب بخشیده بود.

از ماهواره بر سیمرغ و قائم تا موشک‌های حاج قاسم و سجیل عظمت عجیبی را به میدان آزادی داده بود. عظمتی که نمی‌شد مقابل آن مقاومت کرد و هیچ‌کس در میدان آزادی نبود که حداقل عکس و یا فیلمی از این دستاورد‌های بزرگ تهیه نکند.

بر خلاف سال‌های گذشته تصمیم گرفتم مسیر راه پیمایی ۲۲ بهمن امسال را از میدان آزادی به پایین این خیابان طی کنم و گزارش خود و حضور مردم را این بار به شکل دیگری نمایش بدهم.  

مسیر را آغاز کردم و هنوز به ساعت رسمی آغاز راهپیمایی نرسیده بودم. اما برخلاف انتظارم خیابان انقلاب به سمت آزادی به شدت شلوغ شده بود و معلوم بود افراد زیادی  از مدت‌ها قبل مسیر پیاده روی خود را آغاز کرده بودند که در همان ساعت‌های اولیه راهپیمایی به نزدیکی‌های میدان آزادی رسیده بودند.

مانند هر سال  در طول مسیر صحنه‌های جذابی را می‌شد مشاهده کرد. از حضور پیرمردان و پیرزنانی که با عصا و به سختی مسیر را طی می‌کردند تا کودکانی که در کنار والدین خود شاید اولین باری بود که حضور در چنین جشن بزرگی را تجربه می‌کردند.  

از حضور جانبازان و ایثارگران دوران دفاع مقدس که هر کدام  به شکلی، یکی روی ویلچرو دیگری به سختی و با عصا به میدان آمده بوند تا جوانانی که با اقتدار قدم بر می‌داشتند  و شعار می‌دادند همه برای جشن انقلاب حاضر بودند.

تصویری از جانبازان و ایثارگران در راهپیمایی 22 بهمن 14002

جشنی که البته این بار نمود و ویژگی جدید دیگری را می‌شد در آن  مشاهده کرد و آن ویژگی حضور جدی و پر تعداد دهه نودی‌ها و دهه هشتادی‌ها در مسیر راه پیمایی بود. دهه نودی‌هایی که خیلی از آن‌ها بدون حضور خانوداه‌های خود و به همراه دوستانشان پا در این مسیر گذاشته بودند و برای انقلاب به میدان آمده بودند.

در طول مسیر و صحبت با مردمی که در راهپیمایی شرکت کرده بودند تقریبا همه یک حرف را می‌زدند که با وجود مشکلات و سختی‌ها خصوصا در موضوعات اقتصادی، اما حضور در راه پیمایی برای آن‌ها از ارزش فراوانی برخوردار است، چرا که می‌دانستند این حضور پیام دارد و این پیام چندان برای دشمنان جمهوری اسلامی ایران خوش حال کننده نبود.

در طول مصاحبه‌هایی که داشتم، سوالی درباره انتخابات مطرح می‌کردم و می‌پرسیدم آیا در انتخابات شرکت می‌کنید؟ سوالی که اکثرا با سوال به من پاسخ می‌دادند.   پاسخ من این بود.

چرا نباید در انتخابات شرکت کنیم؟

مردم از ارزش حضور در راهپیمایی و سخنان رهبری درباره حضور در راهپیمایی و انتخابات صحبت می‌کردند؛ و می‌دانستند که حضور و مشارکت آن‌ها چه قدر مهم است.

اهمیتی که می‌تواند مسیری درست و دقیق را برای مسئولان و مدیران جمهوری اسلامی ایران ایجاد کند. مسئولانی که خود می‌دانند مردم ایران در این سال‌ها با وجود همه سختی و‌ها و تحریم‌ها همچنان با تمام وجود پای انقلاب خود ایستاده‌اند و حرف رهبر و ولایت خود را مانند الگو‌های بزرگ شهدای دفاع مقدس و مدافعین حرم سر لوحه خود قرار داده اند.

تصویری از مردم در راهپیمایی 22 بهمن 14002

مسئولان و فرماندهان کشورمان نیز در طول مسیر همه از عظمت حضور مردم در این راهپیمایی می‌گفتند.

محسن رضایی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: مردم به شادابی در راهپیمایی حضور پیدا کرده اند و انقلاب اسلامی کشور را به ملت ایران برگرداند.

او افزود: مردم ایران و نظام اسلامی را از آن خود می‌بینند و به آن وفادار هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام متذکر شد: این حضور پر رنگ یک رفراندوم بزرگ در تایید جمهوری اسلامی است.

سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران  در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت:  مردم ما همیشه در بزنگاه‌ها بصیرت داشتند و این بصیرت را در ۲۲ بهمن نشان می‌دهند.

وی ادامه داد: مسلما یکی از تکالیفی که به عهده سپاه پاسداران بوده و مطابق با دستور آیه قرآن که روی سینه ما است آن بوده که حتی یک لحظه را برای بالا بردن توان خود از دست ندهیم.   آثار این توانایی آثاری است که در قرآن از آن صحبت شده است و ما همیشه به دنبال افزایش توان خود بوده ایم.

پایان بندی راهپیمایی ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ اقامه نماز ظهر و عصر بود که به شکلی جالب و دسته جمعی توسط خیل عظیم جمعیت برگزار شد.   

اما این حضور پر شور و این راهپیمایی جذاب آغاز مسیری بود که به انتخابات ۱۱ اسفند می‌انجامد. مسیری که به نظر می‌رسد به مانند همین راهپیمایی ۲۲ بهمن درس بزرگی برای  دشمنان مردم و جمهوری اسلامی ایران داشته باشد. درسی که البته به نظر می‌رسد هیچگاه عبری برای دشمنان این خاک و بوم نخواهد بود.

پرچم جمهوری اسلامی ایران در مراسم راه پیمایی22 بهمن 14002

گزارش محمد حسین نیکو خوی متین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا