اخبار سیاسی

مهم‌ترین تهدید کنونی در منطقه جنایت و نسل‌کشی صهیونیست‌ها در غزه است

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه در یکی دیگر از دیدار‌های خود در حاشیه نشست  وزرای امور خارجه کشور‌های عضو بریکس با مورات نورتلئو وزیر خارجه قزاقستان در خصوص موضوعات مورد اهتمام مشترک در عرصه روابط دوجانبه و منطقه گفتگو وتبادل نظر کرد.

سرپرست دستگاه دیپلماسی تاکید کرد: آیت‌الله رئیسی از آغاز ریاست جمهوری‌شان اهمیت زیادی به سیاست خارجی و تعامل با کشور‌های مختلف جهان در راستای تثبیت  ثبات و صلح و امنیت پایدار  داشت و در این راستا برای کشور‌های همسایه و منطقه و مسلمان اهمیت ویژه‌ای قائل بودند.

باقری بیان کرد: امروز همبستگی و همراهی کشور‌های منطقه بیش از گذشته است و ما اعتقاد داریم هر چه کشور‌های منطقه پیوند‌های نزدیک‌تری داشته باشند، ما منطقه‌ای امن‌تر و با ثبات‌تر خواهیم داشت.

وی نقطه شروع سیاست همسایگی رئیسی را اعتماد متقابل سیاسی خواند که با پیوند‌های مستحکم اقتصادی، مناسبات پایداری را میان همسایگان رقم خواهد زد.

وی با اشاره به فرصت‌های فراوان و برخی چالش‌ها در روابط بین کشور‌های منطقه تاکید کرد: برای گذر موفق از مشکلات و چالش‌ها و اختلافات همواره باید گفتگو را به‌عنوان یک اصل میان خود حاکم کنیم.

باقری تاکید کرد: مهم‌ترین تهدید کنونی در منطقه جنایت و نسل‌کشی صهیونیست‌ها در غزه است و مواجهه با تهدید صهیونیست‌ها و کمک به مردم مظلوم غزه هم وظیفه انسانی و اسلامی ما  و هم حرکت در مسیر تامین ثبات و امنیت منطقه است.

مراد نورتلئو، معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قزاقستان نیز در این دیدار مجددا مراتب تسلیت و همدردی دولت و مردم کشورش را بابت ضایعه شهادت رئیس جمهور و وزیر خارجه ایران ابراز  داشت.

وی با اشاره به خاطره خوب سفر دکتر رئیس جمهور و وزیر خارجه شهید به قزاقستان تاکید کرد:  ما باید با تلاش مشترک مسیر ایشان در توسعه روابط را در راستای منافع و امنیت دو کشور ادامه دهیم.

وی افزود: عزم ما در مورد همکاری نزدیک با تهران راسخ است و ما شرکای خوبی در عرصه‌های منطقه‌ای در حمایت از یکدیگر هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا