اخبار سیاسی

طوفان الاقصی در تاریخ مبارزات فلسطین بی‌سابقه است

خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اکبر ولایتی مشاور رهبر انقلاب در امور بین‌المللی طی تماسی تلفنی با رهبران مقاومت فلسطین «اسماعیل هنیه» و «زیاد نخاله» ضمن تمجید از ملت مقاوم فلسطین، ایستادگی گسترده قهرمانانه در غزه و ساحل غربی را از افتخارات تاریخ معاصر اسلام دانست.

ولایتی گفت: مسلمانان به این فداکاری‌ها و اقدامات افتخار آفرین مبارزین فلسطینی که آبرومندانه از حصن حصین دفاع می‌کنند درود می‌فرستند و با تمام وجود از آنها حمایت می‌نمایند.

وی در این تماس‌های جداگانه تلفنی، ضمن تبریک پیروزی‌های اخیر جبهه مقاومت و ملت فلسطین تصریح کرد: استراتژی مقاومت در مقابله با دشمنان در عملیات طوفان الاقصی و پیروزی‌های به دست آمده در تاریخ مبارزات ملت شجاع فلسطین بی‌سابقه می‌باشد و مردم فلسطین نشان دادند که امروزه یکی از سنگرهای مهم مقاومت در برابر صهیونیست‌ها هستند.

ولایتی در ادامه افزود: این پیروزی‌ها برای دشمنان ما قابل تصور هم نبود ولی ما باور داشتیم زیرا فلسطینی‌ها به عنوان بخشی از جبهه مقاومت بودند که در مقابل دشمن از جمله صلیبی‌ها و مغولان ایستادگی کردند و پیروز شدند. بنابراین مردم فلسطین در طول تاریخ همواره بخشی از سنگرهای مهم دفاع از مسلمانان و آرمان اسلامی بودند.

وی در بخش دیگری از این مکالمه تلفنی تصریح کرد: مردم فلسطین کاری کردند که دشمنان را به شگفتی واداشتند و جمهوری اسلامی ایران همیشه در کنار مردم مظلوم فلسطین خواهد ماند.

ولایتی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری تاکید کرد: این مبارزات و پیروزی‌ها و موفقیت‌ها از درون خود فلسطینی‌ها برخواسته و می‌جوشد و آنها مشوق و هسته اصلی مبارزات ضد توسعه طلبی در دنیا هستند.

مشاور رهبر انقلاب با اشاره به جنایتی که رژیم تروریستی صهیونیستی در قطع کردن آب، برق، گاز و غذا بر روی مردم و غیر نظامیان غزه انجام داد گفت: این بدترین نوع جنایت جنگی است که در تاریخ جنگ‌ها به وجود آمده ولی شاهد هستیم که با وجود تمام این مشکلات مردم فلسطین قهرمانانه در مقابل این رژیم جعلی ایستادگی می‌کنند و بدانید که جهان اسلام در حمایت از شما به پا خواسته است.

ولایتی در پایان تاکید کرد: نقش شما رهبران مقاومت در این موفقیت‌ها قابل تحسین است.

در پاسخ، رهبران حماس و جنبش جهاد اسلامی هم ضمن تقدیر و تشکر از مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مردم فلسطین و محور مقاومت گفتند: ما همیشه قدردان شما هستیم و مقاومت مردم فلسطین و ایستادگی تا پیروزی نهایی ادامه دارد و ما تسلیم نخواهیم شد.

«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس در این تماس تلفنی گفت: در جریان این جنگ جنایات و تجاوز سنگینی از سوی رژیم صهیونیستی علیه ما انجام شد ولی ما همچنان مقتدر ایستاده ایم و ملت ما پایدار هستند.

«زیاد النَخاله» دبیر جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در گفتگوی تلفنی جداگانه گفت: دشمنان با کشتار مردم بی دفاع و غیر نظامیان مرتکب جنایت جنگی بزرگی شده‌اند ولی تاکید می‌کنیم که نیروهای مبارز قدرت و امید خود را حفظ می‌کنند و در راه دفاع از حقوق ملت فلسطین در عرصه مبارزات خواهند ماند و با قوت از مصالح فلسطینیان دفاع خواهند کرد.

هر دو رهبر جبهه مقاومت، هنیه و نخاله از حمایت‌های معنوی بی دریغ و مؤثر مقام معظم رهبری نهایت سپاسگذاری را بیان کردند و برای ایشان نقش بسیار ارزشمندی در بین رهبران کشورهای اسلامی قابل شدند.

زیاد نخاله سخنرانی رهبر معظم انقلاب را بسیار دلگرم کننده خواند و افزود پیام ایشان باعث شادی و امید و دلگرمی مردم مظلوم فلسطین شد.

در بخش دیگری از این مکالمه تلفنی اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس ضمن تشکر از حمایت‌های دولت و ملت ایران از آرمان‌های مردم فلسطین گفت: خداوند را شاکریم که این پیروزی بزرگ در طوفان الاقصی را نصیب ما کرد و در ساعات اولیه این نبرد به یک تحول راهبردی دست پیدا کردیم.

اسماعیل هنیه با توجه به وضعیت قطع شدن آب و برق و غذا از طرف رژیم صهیونیستی بر روی مردم غزه گفت: وضعیت سختی را تجربه می‌کنیم ولی باور داریم که این اقدامات دشمن لکه ننگی بر دامان آنها خواهد شد و آماده مقابله با همه توطئه‌ها و حملات دشمن هستیم و درخواست ما از مردم این است که بکوشند در مقابل هجمه رسانه‌ای آمریکا و غرب که در تخریب چهره مقاومت تلاش می‌کنند را نفی نمایند.

رهبران مقاومت در پایان ضمن آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری و همه ملت بزرگ ایران بار دیگر از مواضع جمهوری اسلامی ایران تشکر کردند و افزودند نیروهای مقاومت استوار به نبرد خود تا آزادی قدس شریف، ادامه می‌دهند و انشالله به پیروزی خواهیم رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا