اخبار سیاسی

سازوکار تحویل قیر به دستگاه‌های اجرایی اصلاح شد

نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز به منظور رفع ایراد شورای نگهبان سازوکار تحویل قیر به دستگاه های اجرایی در سال ۱۴۰۲ را اصلاح کردند.

خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، رسیدگی به طرح دوفوریتی اصلاح بند (ک) تبصره 1 قانون بودجه سال 1402 کل کشور (تخصیص قیر رایگان به دستگاه‌ها) در دستورکار نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس قرار داشت.

وکلای ملت در این جلسه به منظور تامین نظر شورای نگهبان، ماده واحده طرح دوفوریتی اصلاح بند (ک) تبصره 1 قانون بودجه سال 1402 کل کشور را از مجموع 233 نماینده حاضر در جلسه علنی با 194 رأی موافق، 19 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع، اصلاح کردند.

در متن اصلاحی ماده واحده مذکور آمده است؛ در سال 1402 وزارت نفت مکلف است معادل مبلغ 200 هزار میلیارد ریال نفت خام از محل منابع در اختیار شرکت ملی نفت ایران را در اختیار پالایشگاه ها قرار داده و به میزان آن به صورت ماهانه از ابتدای سال 1402 مواد اولیه قیر (وکیوم باتوم) با 50 درصد قیمت بورس در اختیار دستگاه های اجرایی موضوع این بند قرار دهد و در حساب فیمابین خود و خزانه داری کل کشور اعمال و آن را از محل خوراک تحویلی تسویه نماید.

وزارت نفت مکلف است مابه التفاوت آن را با تعدیل قیمت ماهانه خوراک از طریق شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران جبران و اعمال حساب نماید. در صورت کاهش قیمت قیر، مقدار قیر تحویلی به دستگاه های اجرایی موضوع این بند افزایش می یابد. مهلت هزینه کرد اعتبار موضوع این بند تا پایان شهریور ماه سال 1403 می باشد.

انتهای‌ پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا