اخبار سیاسی

اختصاصی تسنیم| چرا سفر احمدی‌نژاد به کشور گواتمالا لغو شد؟+خبر تکمیلی

در پی انتشار خبر ممانعت از سفر احمدی‌نژاد به کشور گواتمالا، پیگیری خبرنگار تسنیم نشان می‌دهد که دستگاه‌های امنیتی با توجه به وضعیت این کشور و امکان تهدیدات امنیتی، پیشتر به وی گفته بودند که از این سفر خودداری کند.

خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، صبح امروز برخی کانال‌های خبری نزدیک به محمود احمدی نژاد رئیس جمهور اسبق، اعلام کردند که وی جهت شرکت در یک سمپوزیوم بین‌المللی چهار روزه عازم کشور گواتمالا در آمریکای مرکزی شده است. 

ساعتی بعد از انتشار این خبر، ادعا شد که برخی عوامل اطلاعاتی و امنیتی با حضور در فرودگاه امام خمینی (ره) ضمن ضبط گذرنامه  احمدی نژاد از سفر وی به گواتمالا ممانعت شده است.

در این باره بعضی منابع امنیتی به خبرنگار تسنیم گفتند که پیشتر برخی دستگاه‌های امنیتی با توجه به وضعیت کشور گواتمالا و امکان تهدیدات امنیتی برای او در این سفر به وی گفته بودند که از این سفر خودداری کند. 

به گفته این منابع، ایران در کشور‌ گواتمالا سفارتخانه فعالی ندارد و از طرف دیگر رژیم صهیونیستی و بعضی گروه‌ها نیز در این کشور فعالیت قابل توجهی دارند. 

این منابع گفتند که با توجه به اعلام پیشین به آقای احمدی نژاد و همچنین جلوگیری از خطرات احتمالی امنیتی این سفر برای این مقام سابق کشورمان، از سفر امروز او به گواتمالا ممانعت به عمل آمد؛ رعایت جوانب امنیتی برای هرکدام از مقامات فعلی و سابق، صرف نظر از مواضع سیاسی آنها، جزو مسایلی است که دستگاه های امنیتی به صورت معمول به آن توجه دارند.

 خبر تکمیلی/ احمدی‌نژاد با پذیرش مسئولیت امنیتی سفر، مجوز خروج گرفت

 گفتنی است ساعت 23:50 اعلام شد که «محمود احمدی‌نژاد» رئیس جمهور اسبق کشورمان با پذیرش مسولیت امنیتی سفر خود به گواتمالا، مجوز خروج از کشور را دریافت کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا