اخبار سیاسی

آمار تکان دهنده تعداد مهاجران افغان در ایران به روایت جمهوری اسلامی /دولت تهدیدات را جدی نگرفته است /آقای وزیر مردم نگران اتباع غیرمجاز هستند

خبرگزاری خبرآنلاین

در این مطلب آمده است؛

پدیده حضور مهاجران افغان در ایران و ورود غیرقانونی اتباع افغانستانی به کشورمان، با پیامدهای پنهان و آشکار آن، در این هفته نیز موضوع بحث رسانه‌ها و محافل اجتماعی بود که در برخی استانها نیز اقداماتی برای اخراج اتباع بی‌مجوز صورت گرفت.

آمار تکان ‌دهنده حضور این اتباع در داخل ایران که با ارقامی بین ۵ تا ۸ میلیون در نوسان است، آثار و تبعات سیاسی و اجتماعی زیادی را به همراه دارد که متاسفانه متولیان امور هرگز نگاه کارشناسی و مستندی به آن نداشته و تهدیدات این حضور را جدی نگرفته‌اند، در حالی که مردم با درک این وضعیت، که کمترین آثار آن برهم زدن ترکیب جمعیتی در برخی مناطق کشور به ضرر شهروندان ایرانی است، آن را تهدیدی می‌دانند که دولت برای حل آن موظف به ارائه برنامه و سازوکار هوشمندانه است.

هجوم مهاجران افغان به ایران بعد از بازگشت طالبان/برخی اتباع افغان بعد از ۴۸ ساعت در ایران شغل پیدا می کنند/یعنی چه به اتباع خارجی اجازه رای بدهیم؟

بعد از ۴دهه حالا یادمان آمده مهاجر افغان داریم؟/ دو گروه در کشور بر آتش افغانستانی‌هراسی می‌دمند

در چنین شرایطی که انتظار می‌رود مسئولان بویژه وزارت کشور به وظیفه قانونی خود در این زمینه عمل کند، اظهارات وزیر کشور تعجب ‌برانگیز بود. وی در اظهاراتی به جای توضیح درباره سیل هجوم مهاجرین غیرقانونی افغانی به ایران و مسئولیت‌های وزارت کشور در زمینه مقابله با این پدیده و ساماندهی مهاجران، این حساسیت عمومی و مردمی را افغانی‌ ستیزی دانسته و به این نکته توجه نکرده که نگرانی مردم کشورمان از هجوم سیل‌آسای اتباع غیرمجاز افغانی به ایران است نه اتباع مجاز.

2727

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا