اخبار سیاسی

آمادگی ایران برای میزبانی نشست وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی

خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر، نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان همکاری اسلامی در جده با ارسال یادداشت رسمی به دبیرخانه این سازمان آمادگی کشورمان جهت میزبانی نشست اضطراری وزرای خارجه این سازمان را اعلام کرد.

نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان همکاری اسلامی در جده در روز سه شنبه ۱۸ مهر ماه ۱۴۰۲ طی یک یادداشت رسمی به دبیرخانه این سازمان، ضمن ابراز مراتب تشکر امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان از ابراهیم طه دبیرکل سازمان همکاری اسلامی به منظور تبادل نظر و مذاکره سازنده در خصوص تحولات فلسطین اشغالی، آمادگی کامل کشورمان جهت میزبانی نشست اضطراری شورای وزیران امور خارجه سازمان همکاری اسلامی را رسماً اعلام نمود.

متن یادداشت رسمی نمایندگی کشورمان در نزد سازمان همکاری اسلامی به شرح زیر است:

نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان همکاری اسلامی در جده با اظهار تعارفات خود به دبیرخانه سازمان همکاری اسلامی اشعار می‌دارد؛

پیرو تماس تلفنی روز دوشنبه مورخ ۱۷/۰۷/ ۱۴۰۲ جناب آقای امیر عبداللهیان وزیر محترم امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با جناب اقای حسین ابراهیم طه دبیر کل محترم سازمان همکاری اسلامی پیرامون جنایات وحشیانه در حال ارتکاب رژیم صهیونیستی علیه شهروندان غیرنظامی فلسطینی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین و به ویژه در باریکه غزه، مایل است مراتب تشکر جناب آقای امیر عبداللهیان برای فرصت فراهم شده به منظور تبادل نظر با دبیر کل محترم و مذاکره سازنده انجام شده با ایشان در این زمینه را اعلام نماید.

همانگونه که مستحضرند وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با ابراز انزجار و نگرانی عمیق در مورد اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین به عنوان مصادیق بارز جنایات جنگی و نسل کشی، اعلام کردند که جمهوری اسلامی ایران اقدامات گسترده نظامی و وحشیانه رژیم صهیونیستی اسرائیل در فلسطین اشغالی را که تاکنون به شهادت و مجروح شدن صدها تن از فرزندان ملت فلسطین به ویژه نوزادان، کودکان و زنان منجر شده است، قویاً محکوم می‌نماید. آقای امیر عبداللهیان ضمن تشکر از اقدام به موقع آقای حسین ابراهیم طه در محکومیت این اقدامات رژیم مزبور و اعلام مسئولیت این رژیم آپارتاید و کودک کش در این زمینه، بر ضرورت رسیدگی فوری سازمان همکاری اسلامی به این امر مهم در بالاترین سطح ممکن تاکید کردند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با توجه به حساسیت بالا و فوریت قابل توجه رسیدگی به این موضوع، آمادگی کامل جمهوری اسلامی ایران برای میزبانی نشست اضطراری شورای وزیران امور خارجه سازمان همکاری اسلامی در تهران در اولین فرصت ممکن مورد توافق را به اطلاع دبیرکل رساندند. قرار شد این پیشنهاد به صورت مکتوب به دبیرخانه ارائه شود.

بر این اساس موجب امتنان خواهد بود چنانچه دبیرخانه سازمان همکاری اسلامی بلافاصله رایزنی لازم با دولت‌های عضو سازمان در مورد پیشنهاد دولت جمهوری اسلامی ایران را آغاز و نتیجه نهایی را جهت اقدام مقتضی به این نمایندگی اعلام نماید.

نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان همکاری اسلامی موقع را مغتنم شمرده و احترامات فائقه خود را به دبیرخانه سازمان همکاری اسلامی تقدیم می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا