اخبار بین الملل

کودکان غزه قربانی وحشی‌گری رژیم صهیونیستی

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

رژیم صهیونیستی در روز گذشته با اذعان به اینکه بیش از هزار تن مواد منفجره بر سر مردم در نوار غزه ریخته است، ساختمان‌های مسکونی را هدف قرار داد که موجب شهادت تعداد بیشتری از کودکان و زنان فلسطینی شد. این جنایات با بستن کامل آب نوار غزه و قطع برق به اوج خود رسید و هم اکنون در چهارمین روز عملیات «طوفان الاقصی» جان کودکان و مجروحان فلسطینی در نوار غزه در خطر قرار دارد.

حازم قاسم، سخنگوی جنبش مقاومت فلسطین (حماس) اعلام کرد: سخنان «یوآو گالانت»، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، درباره تصمیم این رژیم به محاصره کامل نوار غزه و جلوگیری از ورود آب و غذا به غزه و قطع کامل برق این منطقه، نژادپرستانه و فراتر از رفتار و رودیکرد نازی هاست و جامعه جهانی و نهاد‌های حقوق بشری باید موضع شفاف و قاطعی در برابر اقدامات این رژیم در پیش بگیرند.

سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که در پی حملات هوایی رژیم صهیونیستی به بیمارستان بیت حانون، فعالیت این بیمارستان در ارایه خدمات به بیماران به طور کامل متوقف شده است.

السنداوی: در صورت آغاز حمله زمینی اسرائیل، آنان را غافلگیر می‌کنیم

اسماعیل السنداوی، نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در سوریه گفت: اگر اسرائیل در پی آن باشد که نبردی زمینی در نوار غزه را آغاز کند، مقاومت نیز آماده است تا اقدامات غافلگیرکننده‌ای را علیه آنان داشته باشد.

وی در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک افزود: حزب الله، ایران، سوریه و عراق هم در قلب میدانند و در این نبرد بزرگ با دشمن صهیونیستی، در کنار مردم فلسطین قرار گرفته اند همانگونه که پیش از این نیز چنین بود. این نبرد هنوز در روز‌های اول خود قرار دارد و در روز‌های آینده اقدامات غافلگیر کننده‌ای را برای ارتش اشغالگر تدارک دیده ایم.

نماینده جنبش جهاد گفت: از نتانیاهو می‌خواهیم ماجراجویی مد نظر خود یعنی حمله زمینی به نوار غزه را آغاز کند تا نظامیانش به صیدی آسان در دام قهرمانان مقاومت تبدیل شوند، اگر چنین شود اشغالگران غافلگیری‌هایی را شاهد خواهند بود که در بدترین کابوس هایشان هم به ذهنشان خطور نکرده است.

شهادت ۳ خبرنگار در حمله رژیم صهیونیستی به غزه

طبق اعلام برخی منابع محلی در حمله هوایی ددمنشانه رژیم صهیونیستی به ساختمان «برج حجی» در نوار غزه، تعدادی از اصحاب رسانه شهید و مجروح شده‌اند. بر اساس اطلاعات اولیه، تاکنون شهادت خبرنگاران «هشام النواجحة»، «محمد صبح» و «سعید الطویل» در این حمله صهیونیست‌ها تایید شده است.

هاآرتص: نتانیاهو باید فورا برکنار شود

 «آلون پینکاس» ستون‌نویس روزنامه «هاآرتص» نوشت: نتانیاهو سال‌ها برای فرار از جنگ مانور داد. او می‌دانست که این احتمالاً پایان سیاسی او خواهد بود. این خطر حی و حاضر وجود دارد که تمام تصمیمات دوران جنگ او علیه حماس به ملاحظات شخصی، حقوقی و سیاسی کوته‌نگرانه آلوده شده باشد. نتانیاهو باید فوراً از سمت نخست‌وزیری برکنار شود. نه پس از جنگ [غزه]، نه پس از توافق در دادگاه فساد مالی او و نه پس از انتخابات. همین الان!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا