اخبار بین الملل

کشته‌های ارتش اسرائیل به ۶۲۱ نفر رسید

ارتش رژیم اسرائیل از کشته شدن یک نظامی دیگر خود در نوار غزه خبر داد که با کشته شدن این نظامی، شمار تلفات ارتش اسرائیل به بیش از ۶۰۰ تن رسید.

خبرگزاری تسنیم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های رژیم اسرائیل امروز چهارشنبه در روز 222 جنگ، به نقل از ارتش این رژیم از کشته شدن یکی از نظامیان ارتش در درگیری‌های اخیر نوار غزه خبر دادند.

بر اساس این گزارش‌ها، رژیم اسرائیل رسما خانواده گروهبان «ایرا یائیر گیسپان»، را که در درگیری‌های نوار غزه کشته شده است، در جریان هلاکت این نظامی قرار داد که با کشته شدن این نظامی، شمار کشته‌های ارتش متجاوز به 621 نفر افزایش یافت. این تعداد نظامیان در جنگ غزه کشته شده‌اند.

یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم اسرائیل دوشنبه این هفته در مراسم یادبود کشته‌های ارتش صهیونیستی، مدعی شد که در یک سال گذشته (در هفت ماه گذشته)، بیش از 1700 نفر کشته شده‌اند که بنا به ادعای او، 716 تن از آن‌ها غیرنظامی هستند.

گردان‌های عزّالدین القسام، شاخه نظامی جنبش حماس پانزدهم مهر ماه گذشته (هفتم اکتبر)، طی عملیات بی‌سابقه‌ای که «طوفان الاقصی» نامیده شده، در حمایت از قدس و مسجد الاقصی، توانست برای اولین بار در تاریخ نبردهای خود با اشغالگران وارد اراضی اشغالی 1948 شود و شمار زیادی از صهیونیست‌ها را به اسارت بگیرد که به باور تحلیلگران، این عملیات پوشالی بودن قدرت این رژیم غاصب را نشان داد.

رژیم اسرائیل بعد از این عملیات، شروع به جنگ علیه نوار غزه زد و با حمایت‌های سیاسی و نظامی آمریکا و برخی کشورهای اروپایی، دست به کشتار بی‌سابقه و ویرانی گسترده در این منطقه زد که منجر به خشم افکار عمومی جهانی و شکل‌گیری اعتراضات مردمی و دانشجویی در این کشورها زده و هم‌چنان ادامه دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا