اخبار بین الملل

کارشناس غرب آسیا: افشای دروغ‌پردازی درباره بیمارستان الشفاء، شکست دیگر اطلاعاتی اسرائیل بود

کارشناس تحولات غرب آسیا نمادسازی را یکی از ترفندهای نظام سلطه خواند و معتقد است رژیم صهیونیستی همین ترفند را در اشغال بیمارستان الشفاء غزه استفاده کرد اما نبود اطاق فرماندهی عملیات طوفان الاقصی در آنجا دروغ نمادسازی تل آویو را آشکار ساخت.

خبرگزاری تسنیم

« سید رضا صدرالحسینی » در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اشغال بیمارستان « الشفا» غزه توسط نظامیان رژیم صهیونیستی و وانمود کردن این رژیم که گویا تمام شمال غزه را به تصرف خود در آورده‌است، اظهار داشت: یکی از ترفندهای نظام سلطه این است مناطقی که می‌خواهند به تصرف خود در بیآورد، یک نمادی را به عنوان نماد اصلی آن شهر یا کشور معرفی می‌کند و پس از تبلیغات فراوان بر روی آن می‌کوشد آن نماد را به عنوان تمام توانمندی و جغرافیایی آن سرزمین معرفی کنند. به عنوان مثال در تهاجم نظامی آمریکا به عراق در سال 2003 فرودگاه بغداد و برج مراقبت آن به عنوان نماد معرفی شد. در رسانه‌های آمریکایی و غربی بدین گونه تبلیغ می‌شد اگر برج مراقبت فرودگاه بغداد تصرف شود، تمام سرزمین عراق تصرف شده‌ است.

این کارشناس تحولات غرب آسیا افزود: همین ترفند در ارتباط با غزه نیز اجرایی شده است. در جنگ غزه بیمارستان «الشفاء» را به عنوان نماد مطرح کردند. مقامات ارشد آمریکایی و هم مقامات سیاسیT نظامی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی اعلام کردند: مهم ترین مرکز فرماندهی و کنترل عملیات طوفان الاقصی و همچنین محل نگهداری اسرای اسرائیلی در زیر این بیمارستان قرار دارد اما پس از تلاش‌های فراوان که صورت گرفت و  نظامیان صهیونیستی توانستند وارد بیمارستان الشفاء شوند متوجه شدند  آنچه که تصور می‌شد واقعی نیست.

وی ادامه داد: مردم دنیا هم متوجه شدند در آنجا نه اطاق فرماندهی و کنترل عملیات طوفان الاقصی وجود دارد، نه فرمانده‌هان مقاومت در بیمارستان الشفاء حضور دارند و نه اسرای صهیونیستی آنجا هستند لذا شکست دیگری به دستگاه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی و آمریکا وارد شد.

صدرالحسینی گفت: این شکست نیز ترمیم ناپذیر است چراکه  دروغ بودن نمادسازی آشکار شده است و مقاومت توانسته از تجربه‌های موجود کمال استفاده را ببرد.

وی در پاسخ به سوالی درباره طرح‌های رژیم صهیونیستی پس از جنگ از جمله سناریوهای کوچ اجباری فلسطینیان، اداره غزه توسط سازمان ملل و برخی کشورهای منطقه یا واگذاری آن به تشکیلات خودگردان فلسطین یا مصر را طراحی کرده و امکان اجرای هرکدام گفت: شما می‌گوئید صهیونیست‌ها اما بنده می‌گویم آمریکایی‌ها. آنان چند سناریو از پس جنگ غزه برای این منطقه در نظر گرفته‌اند که شما نام بردید. تمام سناریوها موجود چه آنچه غزه توسط  برخی کشورهای عربی اداره شود، چه به دست محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین سپرده شود، چه غزه را از جمعیت فلسطینی تخلیه کنند و رژیم صهیونیستی آنجا را به سرزمین اشغالی الحاق کند که تمام اینها آرزوها و خواب‌های تعبیرناپذیر رژیم صهیونیستی است.

وی علت بیان سناریوهای مزبور را شکست‌های رژیم صهیونیستی در طول 45 روز گذشته دانست و گفت: این رژیم در حال دادن آدرس غلط و حاشیه سازی برای عبور از این شکست‌هاست چراکه در سایه آن، رسانه‌ها به جای بررسی شکست‌های ارتش صهیونیستی و پیروزی‌های مقاومت فلسطینی به موضوعاتی خواهند پرداخت که هیچ پایه و اساسی ندارد و تنها خواب و خیال و آرزوهای مقامات آمریکایی و رژیم صهیونیستی است.

این کارشناس تحولات غرب آسیا در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه « شما غزه پس از جنگ را چگونه ارزیابی می کنید؟ » گفت: پاسخ این سئوال را بایستی در رخدادهای 45 روز گذشته جست‌وجو کرد. اگر ساکنان غزه مردمی غیرمقاوم و با روحیه ضعیف بودند می‌توانستیم چیزی جایگزین مردم قرار دهیم اما آنان مردمانی با روحیه ، توکل ، صبر و مقاومت بالا هستند و توانمندهای غیر قابل وصفی برای حمایت از مقاومت دارند.

صدرالحسینی تاکید کرد: چنین مردمانی تصمیم خواهند گرفت در آینده چه حاکمیتی و حکومتی باشد و غزه به چه شکل اداره شود.

وی به وجود مخالفان جدی نخست وزیر رژیم صهیونیستی که خواهان قربانی کردن او به عنوان عامل جنگ غزه هستند، اشاره و تصریح کرد: بنیامین نتانیاهو حتما قربانی این جنگ خواهد شد. او در هر شرایطی پس از جنگ، به دلیل خیانت و جرم‌های که قبلا مرتکب شده و هم به خاطر جرم‌هایی که در جنگ غزه مرتکب شده باید در دادگاه حاضر شود. اکنون مخالفان سیاسی نتانیاهو و خانواده اسرای جامعه صهیونیستی او را مجرم اصلی جنگ غزه می‌دانند

صدرالحسینی با مطرح کردن این سئوال « آیا تنها نتانیاهو و کابینه‎اش در جنگ غزه مرتکب جنایت شده اند؟»  گفت:حتما مقامات ارشد رژیم صهیونیستی به عنوان اجراء کنندگان دستورات آمریکایی‌ها در این زمینه مقصر هستند. همچنین  آمریکایی‌ها ( به دلیل کمک‌های تسلیحاتی به تل آویو )  همکار اصلی جنایات رژیم صهیونیستی در جنگ غزه هستند که باید محاکمه شوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا