اخبار بین الملل

چین خواستار همکاری بین‌المللی برای بازگرداندن صلح به غزه شد

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

وانگ یی، وزیر امور خارجه چین در برابر هیاتی متشکل از وزرای خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین و چهار کشور عربی و مسلمان اعلام کرد که جامعه بین المللی باید اقدامات فوری برای توقف فاجعه انسانی در حال وقوع در غزه انجام دهد و گفت: «برای آرام کردن سریع اوضاع در غزه و بازگرداندن صلح در خاورمیانه در اسرع وقت بیایید با هم کار کنیم.»

براساس گزارش النشره، او با اشاره به اینکه فاجعه انسانی در غزه در حال رخ دادن است، خاطرنشان کرد: وضعیت غزه همه کشور‌های جهان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و اصل خیر و شر و اصول اولیه بشریت را مورد بازنگری قرار می‌دهد. جامعه بین المللی باید فورا وارد عمل شود و اقدامات موثری برای جلوگیری از گسترش این فاجعه انجام دهد.

وانگ تاکید کرد که چین دوست و شریک خوبی برای کشور‌های عربی و اسلامی است. وزیر خارجه چین افزود: «ما همواره قاطعانه از حقوق و منافع مشروع کشور‌های عربی و اسلامی دفاع و همواره از تلاش‌های مردم فلسطین برای احیای حقوق و منافع مشروع ملی حمایت کرده‌ایم.»

وانگ افزود که پکن به طور کامل از فراخوان برای راه حل دو کشوری که توسط اجلاس سران کشور‌های عربی که اخیرا در ریاض برای پایان دادن به مناقشه رژیم صهیونیستی و فلسطین برگزار شد، حمایت می‌کند.  

 فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان امروز دوشنبه در دیدار وزیر امور خارجه چین با وزرای کشور‌های عربی و اسلامی گفت که جامعه جهانی باید مسئولیت توقف اقدامات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان را بر عهده بگیرد. وزیر خارجه عربستان سعودی از پکن خواست آتش بس فوری در غزه و افزایش کمک‌های بشردوستانه انجام بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا