اخبار بین الملل

نبرد سنگین مقاومت با نظامیان صهیونیست+فیلم

خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رسانه‌های فلسطینی، نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی به شهر نابلس یورش برده‌اند. منابع محلی در این ارتباط تاکید کردند که صهیونیست‌ها خانه یک مبارز فلسطینی را در این شهر محاصره کردند. الجزیره در این ارتباط گزارش داد که درگیری مسلحانه بین مبارزان مقاومت فلسطین و نیروهای اشغالگر در اطراف خانه‌ای که آنها در محله رافضیه در نابلس محاصره کرده‌اند، ادامه دارد.

تا این لحظه چند فلسطینی در درگیری‌های نابلس زخمی شدند. منابع محلی همچنین از درگیری مسلحانه شدید مقاومت با اشغالگران اسرائیلی در محله رافضیه در شهر نابلس خبر دادند. منابع فلسطینی هم اعلام کردند که نظامیان اسرائیلی ۴ موشک ماتادور به سمت منزل محاصره شده در شهر نابلس شلیک کردند.

منابع فلسطینی از هدف قرار گرفتن خودرو نظامیان صهیونیست به دست جوانان فلسطینی در کرانه باختری خبر دادند.

بر اساس این گزارش، خودرو نظامیان صهیونیست با بمب آتشزا در نابلس هدف قرار گرفت و به اتش کشیده شد.

تشدید عملیات مقاومتی ضد صهیونیست‌ها طی ساعات گذشته

از سوی دیگر مرکز داده‌های فلسطینی معطی در گزارشی تاکید کرد که در ۲۴ ساعت گذشته چندین مورد تیراندازی به سمت اهداف صهیونیستی به وقوع پیوسته است.

این مرکز همچنین از وقوع ۳ مورد انفجار بمب در مسیر نیروهای اسرائیلی، از کار انداختن یک خودروی نظامی و وارد کردن خسارت به ۳ دستگاه خودروی شهرک نشینان اشغالگر خبر داد.

اردوگاه جنین نیز شاهد درگیری شدید مقاومت با اشغالگران اسرائیلی بود که طی آن طبق اعلام مقاومت ضربه سختی به اشغالگران وارد آمد.

البته رژیم صهیونیستی اشاره‌ای به تلفات خود در جنین نکرده است.

همچنین طی ساعات گذشته درگیری‌های شدیدی بین فلسطینیان و اشغالگران اسرائیلی در مناطق مختلف از جمله جنین، نابلس، قدس و رام الله به وقوع پیوسته است.

این در حالی است که ۶ فلسطینی در غزه، جنین و اریحا به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی به شهادت رسیده و ده‌ها نفر دیگر نیز زخمی شدند.

عملیات ضدصهیونیستی در قدس اشغالی

ساعاتی پیش از این نیز، منابع عبری زبان اعلام کردند که نظامیان اسرائیلی به سمت جوانی فلسطینی در منطقه تپه فرانسوی در قدس اشغالی آتش گشودند. این منابع تاکید کردند که این جوان با سلاح سرد به نظامیان اسرائیلی حمله و یک نیروی امنیتی را مجروح کرده است.وضعیت این جوان فلسطینی فعلاً مشخص نیست.

پلیس رژیم صهیونیستی اعلام کرد که مجری عملیات حمله با سلاح سرد در قدس اشغالی، یک نوجوان ۱۹ ساله فلسطینی ساکن این شهر است و اکنون وضعیت خطرناکی دارد.

از سوی دیگر نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی و جوانان فلسطینی در شهرک «الرام» واقع در شمال قدس اشغالی نیز با یکدیگر درگیر شدند. منابع محلی اعلام کردند که در جریان این درگیری‌ها که در ورودی شمالی این شهرک به وقوع پیوست نظامیان صهیونیست به سوی جوانان فلسطینی آتش گشودند و برای متفرق‌کردن آنان از گلوله گاز اشک‌آور نیز استفاده کردند.

در نتیجه درگیری میان نظامیان صهیونیست و جوانان فلسطینی و تیراندازی نظامیان صهیونیست به سوی فلسطینیان در شهرک الرام یک کودک فلسطینی به شهادت رسید.

درگیری شدید در الخلیل

همزمان گزارش شده است که نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی و جوانان فلسطینی در ورودی شهرک «بیت امر» واقع در شمال الخلیل با یکدیگر درگیر شدند. منابع محلی در رابطه با این درگیری‌ها اعلام کردند: یکی از نظامیان اشغالگر در جریان درگیری در ورودی شهرک بیت امر در شمال الخلیل زخمی شد.

نظامیان صهیونیست به شهرک بیت کاحل در غرب الخلیل در کرانه باختری هم یورش بردند.

کارشکنی شهرک نشینان در بازدید هیئت اروپایی از روستای فلسطینی

خبر دیگر آنکه شهرک‌نشینان صهیونیست در جریان بازدید یک هیئت دیپلماتیک اعزامی از سوی ۱۰ کشور اروپایی از یکی از روستاهای فلسطینی اختلال ایجاد کردند و مانع از انجام این بازدید شدند.

ساکنان این روستای فلسطینی که در کرانه باختری قرار دارد با اعمال قدرت از سوی صهیونیست‌ها مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده و آواره گشته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا