اخبار بین الملل

لیبرمن: حماس و السنوار بهتر از نتانیاهو جنگ را مدیریت می‌کنند

خبرگزاری خبرآنلاین

به گزارش خبرآنلاین آویگدور لیبرمن، وزیر سابق جنگ رژیم صهیونیستی انتقاد شدیدی از بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم و کابینه جنگ به عمل آورد و گفت که کابینه جنگ، اسرائیل را به سمت شکست سوق می‌دهد و جنبش حماس و رهبر آن در غزه یعنی یحیی السنوار بهتر از نتانیاهو جنگ را از تونل‌ها مدیریت می‌کنند.

لیبرمن در اظهاراتی که امروز-چهارشنبه- روزنامه «یسرائیل هیوم» منتشر کرد، گفت که دولت هیچ چشم‌انداز و برنامه‌ای برای نحوه مدیریت عملیات ندارد و نتانیاهو به دلیل سردرگمی‌اش، حمایت بین‌المللی از اسرائیل را از دست داده است.

به نقل از ایسنا لیبرمن همچنین از وزیران بنی گانتس و گادی آیزنکوت خواست تا کابینه جنگ را ترک کنند زیرا آن ۲ هیچ تأثیری در این کابینه جنگ ندارند.

لیبرمن گفت: «هیچ دلیلی وجود ندارد که حامیان “سازمان‌های تروریستی” در کنست و خارج از آن، مانند حنین رعبی، رائد صلاح و احمد طیبی، شهروندان اسرائیل باقی بمانند و به تشکیلات خودگردان فلسطین منتقل نشوند.»

او معتقد است هر کاری که دولت اشغالگر انجام می‌دهد هدفش بقای سیاسی است و غفلت آن باعث ایجاد شکاف بزرگی در جامعه شده است.

وزیر پیشین جنگ رژیم صهیونیستی همچنین تاکید کرد که همه کسانی که در هفت اکتبر شکست خورده‌اند- با اشاره به عملیات طوفان الاقصی – از جمله نخست وزیر، وزیر جنگ و رئیس ستاد ارتش باید پست‌هایشان را ترک کنند.

وی همچنین در موضعی جنگ طلبانه بر لزوم قرار نگرفتن سربازان ارتش در معرض خطر و ایجاد سامانه موشکی که بتواند هر هدفی را در ایران در عرض هشت دقیقه هدف قرار دهد، تاکید کرد.

311311

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا