اخبار بین الملل

طالبان: جزایر قدرت در افغانستان از بین رفته است

معاون وزارت مرزها، اقوام و قبایل حکومت طالبان اظهار داشت جزایر قدرت در افغانستان از بین رفته است و کسانی که قصد نابودی افغانستان را دارند به اهدافشان نخواهند رسید.

خبرگزاری تسنیم

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «محمدعلی جان احمد» معاون وزارت مرزها، اقوام و قبایل در نشستی در کابل گفت جزایر قدرت در افغانستان به پایان رسیده و آنانی که قصد نابودی افغانستان را دارند، به اهدافشان نخواهند رسید.

معاون جرگه‌ها و هماهنگی امور قبایل این وزارتخانه در نشست گشایش سیستم حضور و غیاب الکترونیکی به دانش‌آموزان چند مرکز آموزشی گفت:  «زورگویی و قوم پرستی در کشور پایان یافته و همه افغان‌ها زیر چتر یک نظام اسلامی زندگی می‌کنند».

در ادامه مراسم، «عبدالمتین رحیم‌زی» رئیس بخش فناوری وزارت مرزها، اقوام و قبایل نیز اظهار داشت تمامی مرزهای افغانستان مصون است و به هیچکس اجازه فعالیت‌ مخرب و ضد حاکمیت داده نمی‌شود.

پیش از این نیز عبدالکبیر معاون سیاسی نخست وزیر طالبان گفته بود: در نظام اسلامی هیچ نوع تبعیض، تعصب و قوم‌گرایی جایی ندارد و هدف اساسی خدمتگذاری به مردم است.

وی تاکید کرده بود: افغانستان و نظام اسلامی متعلق به تمام افغان‌ها است و در پرتو شریعت اسلامی، عدالت برای همه به گونه یکسان اجرا می‌گردد.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا