اخبار بین الملل

شهادت ۲ فلسطینی در کرانه باختری/ عملیات بزرگ القسام و سرایاالقدس علیه اشغالگران در طولکرم

صبح امروز دو جوان فلسطینی در شمال کرانه باختری بعد از انجام عملیات ضد صهیونیستی، به ضرب گلوله نظامیان رژیم اشغالگر به شهادت رسیدند.

خبرگزاری تسنیم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، به فاصله کوتاهی از درگیری‌های شدید در شرق نابلس میان نظامیان صهیونیست و فلسطینی‌ها، منابع امروز پنجشنبه از یورش گسترده نظامیان رژیم اشغالگر به اردوگاه طولکرم در کرانه باختری اشغالی خبر دادند.

شهادت دو جوان فلسطینی بعد از انجام عملیات ضد صهیونیستی

منابع محلی گزارش دادند که تعداد زیادی از نظامیان ارتش صهیونیستی ساعت 5 صبح امروز به اردوگاه طولکرم یورش بردند که در نتیجه آن درگیری شدیدی میان آنها با جوانان فلسطینی رخ داد. نظامیان صهیونیست از گلوله‌های واقعی و بمب‌های دودزا و گازهای سمی برای حمله به فلسطینیان استفاده کردند و یک نظامی ارتش دشمن در این درگیری‌ها زخمی شد.

از طرف دیگر رسانه‌های عبری از عملیات مقاومتی دو جوان فلسطینی در شهرک «آونی هفتز» در نزدیکی شهر طولکرم خبر دادند.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی در این زمینه گزارش داد که دو جوان فلسطینی اقدام به انجام عملیات تیراندازی به سمت اتوبوس حامل شهرک‌نشینان اسرائیلی کردند و بعد از بازگشت در مسیر عبور خود با نظامیان ارتش این رژیم درگیر شدند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که در جریان درگیری این دو جوان فلسطینی با نظامیان صهیونیست، یکی از آنها در همان نقطه به شهادت رسید و دیگری اندکی بعد بر اثر شدت جراحات شهید شد. صهیونیست‌ها همچنین مانع ورود آمبولانس‌های فلسطینی به محل درگیری شدند.

عملیات بزرگ عزالدین‌القسام و سرایاالقدس علیه اشغالگران در طولکرم

از سوی دیگر گردان‌های عزالدین القسام (شاخه نظامی جنبش حماس) در بیانیه‌ای اعلام کرد که رزمندگان آن صبح امروز در مسیر یک نیروی ویژه ارتش رژیم صهیونیستی که به اردوگاه طولکرم یورش آورده بود کمین کرده و آن را به دام انداختند. رزمندگان القسام همچنین تعدادی بمب دست‌ساز در مسیر نظامیان صهیونیست منفجر کردند.

بر اساس این بیانیه، رزمندگان گردان‌های عزالدین القسام در نقطه صفر با نظامیان رژیم اشغالگر درگیر شده و تلفات سنگینی به آنها وارد کرده و نیروهای دشمن را مجبور به فرار و عقب‌نشینی کردند.

گردان طولکرم وابسته به سرایاالقدس (شاخه نظامی جهاد اسلامی) نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که رزمندگان آن در چند محور در داخل اردوگاه طولکرم نظامیان صهیونیست را با رگبارهای سنگین و گلوله و مواد منفجره هدف قرار دادند و اطلاعات حاکی از زخمی شدن شمار زیادی از نیروهای دشمن است.

گردان طولکرم تاکید کرد، یگان مهندسی این گردان تعدادی بمب انفجاری را در مسیر بولدوزرها و خودروهای نظامی رژیم اشغالگر در محور اردوگاه طولکرم منفجر و تلفاتی به آنها تحمیل کرد. سرایا القدس همچنین تصاویری از آثار خون نظامیان صهیونیست که در کمین گردان طولکرم گرفتار شدند را منتشر کرد.

فراخوان خطیب مسجدالاقصی برای نماز جمعه فلسطینی‌ها

از طرف دیگر صبح امروز پنجشنبه ده‌ها تن از شهرک‌نشینان افراطی صهیونیست تحت حمایت نظامیان رژیم اشغالگر به مسجدالاقصی یورش برده و اقدام به انجام رفتارهای تحریک‌آمیز ضد فلسطینیان کردند.

شیخ «عکرمه صبری» خطیب مسجدالاقصی با هشدار درباره خطرات تحرکات صهیونیست‌های افراطی و توطئه‌های اشغالگران برای یهودی سازی قدس و مقدسات آن از همه فلسطینیان خواست تا نماز جمعه فردا را با جمعیتی چشمگیر در مسجدالاقصی برگزار کنند.

خطیب مسجدالاقصی گفت، تا زمانی که خطرات علیه مقدسات فلسطین ادامه دارد، اقدامات ما برای دفاع از مسجدالاقصی نیز ادامه خواهد داشت و هر فلسطینی که می‌تواند باید خودش را به این مکان مقدس برساند. جایگاه مسجدالاقصی بسیار بالاتر از آن است که کسی بتواند سر آن سازش یا معامله کند.

وی تاکید کرد، مسجدالاقصی وابسته به یک تصمیم الهی است و هرکسی که به آن حمله و توهین کند متجاوز محسوب می‌گردد. رژیم اشغالگر مسجدالاقصی را تبدیل به پادگان نظامی کرده و این نشان می‌دهد که صهیونیست‌ها هیچ حقی در مسجدالاقصی ندارند؛ زیرا این تجاوزات آنها در چارچوب تلاش برای ساکت کردن ملت فلسطین بوده و ثابت می‌کند که رژیم اشغالگر در مسجدالاقصی یک دزد است.

شیخ صبری تصریح کرد، مسجدالاقصی حق مشروع ما از جانب خداوند متعال بر اساس یک تصمیم الهی است؛ نه تصمیم نهادهایی چون سازمان ملل یا شورای امنیت. بنابراین ما به هیچ وجه از حق خود کوتاه نمی‌آییم. مسجدالاقصی متعلق به همه مسلمانان جهان و امانتی در دست آنهاست و هر مسلمانی که در محافظت از مسجدالاقصی و قدس شریف کوتاهی کند باید مقابل خداوند پاسخگو باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا