اخبار بین الملل

روسیه: دیشب ۳۱ پهپاد ارتش اوکراین را منهدم کردیم

خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه امروز چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که سامانه‌های پدافند هوایی ارتش این کشور دیشب در مناطق «بلگورد، بریانسک، و کورسک» ۳۱ پهپاد مهاجم ارتش اوکراین را رهیگیری و منهدم کردند.

در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است که «در شب ۴ اکتبر، تلاش‌های رژیم کی‌یف برای انجام حملات تروریستی به اهدافی در قلمرو فدراسیون روسیه خنثی شد، زیرا سامانه‌های پدافند هوایی در حال انجام وظیفه ۳۱ پهپاد اوکراینی را بر فراز قلمروهای استان‌های بلگورد، بریانسک و کورسک منهدم کردند.»

در ادامه حملات مداوم پهپادی ارتش اوکراین در عمق خاک روسیه، ساعاتی پیش «الکساندر بوگوماز»، فرماندار منطقه «بریانسک» روسیه اعلام کرد که سامانه‌های پدافند هوایی این کشور یک پهپاد مهاجم اوکراینی را در این منطقه رهگیری و منهدم کرده است. به گفته این مقام روس، این حمله پهپادی هیچ تلفات و خسارتی در پی نداشته است.

پدافند هوایی روسیه دیروز نیز سه گلوله راکت و دو پهپاد اوکراینی را در منطقه «گراورونسک» در استان «بلگورود» در جنوب غربی روسیه رهگیری و منهدم کرد. «ویاچسلاو گلادکوف» فرماندار این استان اعلام کرد که پدافند هوایی روسیه چندین هدف را بر فراز روستای «ماسیشوو» در منطقه «گراورونسک» سرنگون کرد و بر اساس اطلاعات اولیه این حمله هیچ تلفات یا جراحتی در پی نداشت.

پیش از این فرماندار استان بریانسک اعلام کرده بود که روستای مرزی «کلیموو» در این استان در معرض بمباران اوکراینی با بمب‌های خوشه‌ای قرار گرفته که تلفات جانی و مجروحی در پی نداشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا