اخبار بین الملل

در حمایت از آرمان فلسطین، استوار هستیم

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

«محمد بن سلمان»، ولی عهد سعودی ضمن ابراز نگرانی درباره وخامت اوضاع انسانی در نوار غزه، گفت که ریاض در حال تلاش برای برقراری ارتباط با همه طرف‌های بین‌المللی و منطقه‌ای برای توقف درگیری‌ها است.

وی بامداد پنجشنبه گفت: «موضع عربستان نسبت به حمایت از تلاش‌ها برای دستیابی به صلح جامع و عادلانه استوار است».

بن‌سلمان با بیان اینکه ریاض همواره از آرمان فلسطین حمایت می‌کند، توضیح داد: «ما عمیقاً نگران وخیم‌بودن شرایط انسانی در غزه و آسیب رسیدن به جان غیرنظامیان هستیم».

وی در ادامه بر لزوم رعایت قوانین بین‌المللی بشردوستانه و همچنین موضع عربستان سعودی در مخالفت با هدف قرار دادن غیرنظامیان به هر شکلی تاکید کرد. ولی عهد سعودی همچنین گفت که ریاض در حال تلاش برای برقراری ارتباط با همه طرف‌های بین‌المللی و منطقه‌ای برای توقف درگیری‌ها در غزه است.

بعد از آغاز عملیات «طوفان الاقصی» توسط جنبش مقاومت حماس علیه رژیم تروریست صهیونیستی در روز شنبه که منجر به هلاکت حداقل ۱۳۰۰ صهیونیست و زخمی شدن ۲۵۰۰ نفر از آن‌ها شد، کابینه رژیم اشغالگر قدس دستور آغاز حملات گسترده به نوار غزه را صادر کرد.

«یوآو گالانت» وزیر جنگ تل‌آویو با دستور اعمال محاصره همه‌جانبه علیه نوار غزه، ورود هرگونه غذا، دارو، سوخت، برق و حتی آب به این منطقه را ممنوع کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا