اخبار بین الملل

حمله موشکی حزب‌الله به ۲ مقر نظامی رژیم اسرائیل/ هلاکت یک افسر صهیونیست در مرز لبنان

جنبش حزب‌الله در بیانیه‌ای اعلام کرد که در پاسخ اولیه به تجاوز رژیم اشغالگر به مناطق جنوبی لبنان ۲ پادگان ارتش این رژیم را هدف حمله موشکی قرار داده است.

خبرگزاری تسنیم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، حزب‌الله لبنان شب گذشته بعد از صدور بیانیه‌ای درباره شهادت 3 تن از رزمندگان خود در تجاوزات رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان، از حمله تلافی‌جویانه به مواضع نظامیان رژیم اشغالگر به عنوان واکنش اولیه به تجاوز این رژیم خبر داد.

به گزارش رسانه‌های وابسته به مقاومت، حزب‌الله در واکنش اولیه به این اقدام متجاوزانه رژیم اشغالگر، پادگان «برانیت» مرکز فرماندهی تیپ الجلیل ارتش رژیم اشغالگر و نیز پایگاه «افیفیم» مرکز فرماندهی تیپ غربی ارتش این رژیم را با موشک‌های هدایت شونده هدف قرار داد.

بیانیه حزب‌الله درباره این عملیات به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

﴿أُذِنَ لِلَّذِینَ یُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَإِنَّ اللَّهَ عَلَىٰ نَصْرِهِمْ لَقَدِیرٌ﴾ . (به کسانی که جنگ بر آنان تحمیل گردیده، اجازه جهاد داده شده است؛ چرا که مورد ستم قرار گرفته‌اند؛ و خدا بر یاری آنها تواناست).

بعد از شهادت 3 برادر مجاهد در عصر روز دوشنبه در پی حملات دشمن صهیونیستی به شهرها و روستاهای لبنان، گروه‌هایی از مقاومت اسلامی در واکنش اولیه به این تجاوز، پادگان برانیت به عنوان مرکز فرماندهی تیپ الجلیل و پادگان افیفیم به عنوان مرکز فرماندهی گردان وابسته به تیپ غربی ارتش رژیم اشغالگر را با موشک‌های هدایت‌شونده و راکت‌های خمپاره‌ای هدف قرار داده و تلفات مستقیمی به دشمن وارد کردند.

پیروزی تنها از جانب خداوند است».

توپخانه رژیم اشغالگر عصر روز گذشته مناطقی از جنوب لبنان را مورد هدف قرار داد.

حزب‌الله بعد از این حملات دشمن صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای از شهادت 3 تن از رزمندگان خود به نام‌های «علی حسن حدرج»، «علی رائف فتونی حیدر» و «حسام محمد إبراهیم» خبر داد.

پیش از این حزب‌الله درباره عبور اشغالگران از خطوط قرمز مقاومت هشدار داده و حمله موشکی به دو پادگان مذکور ارتش رژیم صهیونیستی تنها پاسخ اولیه به این اقدام متجاوزانه و گستاخانه صهیونیست‌ها بود.

از طرف دیگر سخنگوی ارتش رژیم اشغالگر در بیانیه‌ای هلاکت سرهنگ دوم «علیم سعد» جانشین فرمانده تیپ 300 گروهان الجلیل را تایید و اعلام کرد که او در درگیری با افراد مسلحی که از خاک لبنان وارد فلسطین اشغالی شده بودند کشته شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا