اخبار بین الملل

حمله به رفح فاجعه بار خواهد بود

خبرنگار الجزیره گفت: جنگ در این منطقه به معنای بسته شدن تنها گذرگاه مرزی نوار غزه است که کمک‌های ناچیز بین المللی از آن وارد غزه می‌شود.

خبرگزاری صدا و سیما

خبرنگار الجزیره گفت: جنگ در این منطقه به معنای بسته شدن تنها گذرگاه مرزی نوار غزه است که کمک‌های ناچیز بین المللی از آن وارد غزه می‌شود.

  به گزارش­ سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون الجزیره، این منطقه کوچک در جنوب نوار غزه، نیمی از جمعیت فلسطینیان ساکن نوار غزه را در خود جای داده است.

بر اساس آمار سازمان ملل یک میلیون و ۴۰۰ هزار فلسطینی در استان رفح زندگی می‌کنند که در شهر‌ها و اردوگاه‌ها و مدارس حضور دارند.  مساحت رفح ۶۰ کیلومتر مربع است.

جنگ رژیم اسرائیل طی ماه‌های قبل منجر شد تا شماری از ساکنان شمال و مرکز و حتی جنوب نوار غزه در چند مرحله وارد این استان شوند. در این منطقه فقط ۳ بیمارستان وجود دارد. مراکز درمانی و بیمارستان‌های این منطقه هم مانند مناطق دیگر نوار غزه با کمبود دارو و تجهیزات و نیرو مواجه هستند.

به گفته مقامات صهیونیست، ارتش این رژیم حمله زمینی به رفح را آغاز کرده است. مقامات بین المللی می‌گویند این حمله می‌تواند آثار فاجعه باری داشته باشد.

نخستین مسئله، تراکم جمعیت و حملات بی هدف اسرائیل است که بی شک شمار قربانیان را افزایش می‌دهد. علاوه بر این جنگ در این منطقه به معنای بسته شدن تنها گذرگاه مرزی نوار غزه است که کمک‌های ناچیز بین المللی از آن وارد نوار غزه می‌شود.

بازگشت آوارگان از رفح به شمال نوار غزه هم مسئله آسانی نیست چرا که مناطق مرکزی و شمالی نوار غزه همچنان بمباران می‌شوند. علاوه بر این مناطق شمالی جایی برای پناه دادن مردم ندارد و مساحت زیادی از آن با خاک یکسان شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا